Yükleniyor...

Altın ve Dolardaki Son Durum Ne? 20 Mart 2023

Bankacılık krizinin ön planda yer aldığı ve yatırım ürünlerinin spekülasyonlar ile şekillendiği bugünlerde, altın ve dolardaki son durum ne?

Altin ve Dolardaki Son Durum Ne 20 Mart 2023

Bankacılık krizinin ön planda yer aldığı ve yatırım ürünlerinin spekülasyonlar ile şekillendiği bugünlerde, altın ve dolardaki son durum ne?

Haftalardır devam eden bankacılık krizinin ve beraberinde gelişen ekonomik sıkışmaların neticesinde, altın fiyatında yükseliş yaşandığı gözlemlendi. Yatırımcılar, bankalarda yaşanan sorunlara dikkat ederek, varlıklarını daha güvenli liman olarak gördükleri altın tarafına yönelttiler. Diğer taraftan ABD’nin güçlü faiz adımları ve enflasyon karşıtı hamleleri neticesinde, doların güçlü ivmesi ve piyasa hakimiyeti sürüyor. Piyasaların oynak olduğu bugünlerde, kripto paralar ve Bitcoin tarafında da hareketlilik söz konusu. Bitcoin, 28 bin dolar seviyesine yükselerek boğa sinyalleri vermeye başladı. Tüm bu piyasa koşullarında, haftanın ilk gününde altın ve dolardaki son durum ne?

Altın Fiyatında Son Durum Ne?

Haftanın ilk işlem gününe gelinirken, saat 10:15’de altın fiyatları şu şekilde;

Ons altın, 1.998 USD ile günü geçiriyor.

Gram altın, 1.214 TL ile hareketliliğini sürdürüyor.

Çeyrek altın da 2.017 TL’den işlem görüyor.

Dolar ve Euro Fiyatı Ne Durumda?

Haftanın ilk işlem gününde, saat 10:15’de dolar ve euro kur fiyatları şu şekilde;

Enflasyon ve faiz gündeminin yoğun olduğu piyasalar ışığında, dolar kuru 19,01 TL civarında.

Diğer taraftan euro, 20,25 TL seviyesinde işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner