Yükleniyor...

Altın ve Dolardaki Son Durum Ne? 24 Mart 2023

Geçtiğimiz günlerde Fed faiz kararının açıklanmasıya birlikte finans piyasalarında hareketlilik başlamıştı, bugün altın ve dolardaki son durum ne?

Altın dolar fiyatları

Geçtiğimiz günlerde Fed faiz kararının açıklanmasıya birlikte finans piyasalarında hareketlilik başlamıştı, bugün altın ve dolardaki son durum ne?

Küresel finans piyasalarında dalgalı günler geçmeye devam ediyor. Bankacılık sorunları ve beraberinde gelen ABD eylemleri, altın ve dolar fiyatına nasıl yansıdı?

ABD, bu ay oldukça volatil bir ekonomik dönem içerisinde devam ediyor. ABD’de faiz artışlarının yarattığı bankacılık krizi, beraberinde gelen yaptırımlar ve son olarak ortaya çıkan yeni kaynaklar gündemde büyük bir yer edindi. ABD’de enflasyon, bu ay beklentiler şeklinde bir düşüş gerçekleştirdi. Bu enflasyon düşüşü, ABD’nin faiz artışında daha güvercin bir harekete sebep oldu. Altın fiyatı yükselişini korurken, dolardaki güçlü duruş ön plana çıkıyor.

Altın Fiyatında Son Durum Ne?

Haftanın son işlem gününe gelinirken, saat 10:15’de altın fiyatları şu şekilde;

Ons altın, 1.987 USD ile günü geçiriyor.

Gram altın, 1.216 TL ile hareketliliğini sürdürüyor.

Çeyrek altın da 2.010 TL’den işlem görüyor.

Dolar ve Euro Fiyatı Ne Durumda?

Haftanın son işlem gününde, saat 10:15’de dolar ve euro kur fiyatları şu şekilde;

Enflasyon ve faiz gündeminin yoğun olduğu piyasalar ışığında, dolar kuru 19,05 TL civarında.

Diğer taraftan euro, 20,64 TL seviyesinde işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner