Yükleniyor...

Altın ve Dolardaki Son Durum Ne? 28 Mart 2023

Küresel piyasalardaki hareketlilik yerini durgunluğa bırakırken, son haftalarda güçlü duruş sergileyen altın ve dolardaki son durum ne?

altin ve dolardaki son durum 2

Küresel piyasalardaki hareketlilik yerini durgunluğa bırakırken, son haftalarda güçlü duruş sergileyen altın ve dolardaki son durum ne?

Mart ayının başında hareketlenen küresel piyasalar, çeşitli yatırım varlıklarını canlandırdı. ABD’nin enflasyonu düşürmeyi başarması ve faiz artışlarını yavaşlatması, özellikle altın tarafında kuvvetli bir yükselişe sebebiyet verdi. Altının yükselmesindeki bir diğer etmen, ABD bankacılık krizinin patlak vermesi oldu. Diğer taraftan ABD, enflasyonun düştüğünden emin olana kadar faiz artışlarını “güvercin” politikasıyla da olsa gerçekleştireceğinin mesajını verdi. Bu mesajlar ve hamleler, ABD doları tarafındaki güçlü ivmeyi korumaya devam ediyor. Tüm bu süreçlerin ardından, haftanın ikinci işlem gününde altın ve dolardaki son durum ne?

Altın Fiyatında Son Durum Ne?

Haftanın ikinci işlem gününe gelinirken, saat 10:00’de altın fiyatları şu şekilde;

Ons altın, 1.955 USD ile günü geçiriyor.

Gram altın, 1.202 TL ile hareketliliğini sürdürüyor.

Çeyrek altın da 2.015 TL’den işlem görüyor.

Dolar ve Euro Fiyatı Ne Durumda?

Haftanın ikinci işlem gününde, saat 10:00’de dolar ve euro kur fiyatları şu şekilde;

Enflasyon ve faiz gündeminin yoğun olduğu piyasalar ışığında, dolar kuru 19,09 TL civarında.

Diğer taraftan euro, 20,65 TL seviyesinde işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner