Yükleniyor...

Altın Yönünü Yukarı Çevirdi: İlk Hedef O Kritik Seviye!

Altın uzun zamandır 1900 doların altında bir seviyede yer alıyordu fakat bugün yönünü yukarı doğru çevirdi.

Altin Yonunu Yukari Cevirdi Ilk Hedef O Kritik Seviye

Altın uzun zamandır 1900 doların altında bir seviyede yer alıyordu fakat bugün yönünü yukarı doğru çevirdi. Yazının yazıldığı sırada ons altın 1929 dolardan işlem görüyordu. Analistlere göre ons altının 1910 seviyesini aşması, düşüş trendini yukarı yönlü kırmasını sağladı. Bu nedenle de değerli madenin daha ilerleme şansı da bulunuyor.

İç piyasada ise gram altın 485 liradan, çeyrek altın 786 liradan ve Cumhuriyet altını 3145 liradan işlem görüyor. Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Tacirler Yatırım ise ons altında ileride seviyenin 1950 dolara kadar gidebileceğini dile getirdi. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“1910 dolarlık seviyenin geçilmesiyle 1950 seviyesinin hedef haline  gelebileceği görüşündeyiz. Altındaki aşağı yönlü hareketlerde ise 20 haftalık  ve aynı zamanda 100 günlük hareketli ortalamaya denk gelen 1850  seviyesinin önemli bir destek seviyesi olduğunu görmekteyiz.”

FX Empire’dan David Becker’a göre Cuma günü dolar tüm emtiaları daha yüksek seviyelere çıkarırken altın fiyatları trend çizgisi direncinin üzerinde yükseliş yaşadı. ABD hazine tahvilleri, haftanın büyük bölümünde yükseldikten sonra yatay işlem gördü. Beyaz Saray, teşvik hedefini artırdığını ve bugüne kadarki en büyük teklifi olan 1.8 trilyon dolarlık koronavirüs yardım teklifi hazırladığını duyurdu. Ek teşvik ABD getirileri üzerinde baskı oluşturacak ve doların değerini düşürecek ve bu da daha yüksek altın fiyatlarının önünü açacaktır.

Oanda’nın kıdemli piyasa analisti Edward Moya ise teşvik paketi konusunda “er ya da geç canlanma olacak ve bu altın fiyatları için iyi bir haber. Altın istikrar kazandı. Yılın geri kalanı çok daha kolay olacak” dedi.

Teşvik Paketi Piyasaları Rahatlattı

Gedik Forex ise piyasalardaki dinamiklerin sürekli olarak değiştiğine vurgu yaptı. ABD Başkanı Donald Trump’ın bugün genişletilmiş bir teşvik paket istediğine dair açıklama yaptığı yönündeki haberler sayesinde piyasalar nefes aldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner