Yükleniyor...

Altına Artan Talep Bitcoin (BTC) için Boğa Sinyali Oluyor

Altına artan talep, Bitcoin (BTC) boğa koşusunu başlatabilir.

Altına Artan Talep Bitcoin BTC İçin Boğa Sinyali Oluyor

Altına artan talep, Bitcoin (BTC) boğa koşusunu başlatabilir. Herhangi bir türde altına olan ilgi, altının değer deposu olarak algılandığı kaybetmediğinin bir başka kanıtıdır. Ve Bitcoin hala tüm zamanların en yüksek seviyesinin altında sınırlıdır. Altın savunucuları altının değerindeki artışın Bitcoin lehine hareket etmediğini iddia etseler de son rakamlar istatistiksel olarak zıt bir mesaj iletiyor. Peter Schiff gibi Altın böcekleri sadece Bitcoin’in fiziksel altına rakip olmaya yakın olduğuna inanıyor.

Bitcoin (BTC) 10.000 Doları Bir Kez Daha Kırdı

Bitcoin’in fiyatı bu yılın büyük bölümünde 10.000 doların üzerine çıkmaya çalıştı ve bugün tekrar 10.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Ancak zafer kısa sürdü ve düşüş başladı. Bu başarısızlık Bitcoin’i çok düşük noktalara göndermedi. Şaşırtıcı bir şekilde Bitcoin, analistlerin fiyatların 9.000 dolarlık çizginin üzerinde güçlü kalmaya devam etmek için düzelme görmesi gerektiği öngörülerine karşı geldi.

Kripto para analisti Joseph Young, Altın fiyatında 30 dolarlık bir artışın tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarmak için gereken tek şey olduğunu belirtti. Görünüşe göre, altın en son 9 yıl önce bu seviyede görüldü ve son 4 ay içinde altın %30 artarken, yeni bir rekora ulaşabilir.

“Yatırımcılar Bitcoin’e Yönelecek”

Bitcoin için bunun anlamı, yatırımcıların aktif olarak yeni değer depoları aramalarıdır. Amerika Birleşik Devletleri’nin başka bir ekonomi programı için milyarlarca paraya ihtiyaç duyulacağını duyurması yatırımcıları rahatsız etti. Yatırımcılar enflasyon riskiyle karşı karşıya kalmak istemiyor. Joseph Young, kayıpları en aza indirmek ve kârı en üst düzeye çıkarmak için yatırımcıların Bitcoin’e yöneleceğini söylüyor.

Bitcoin yatırımcısı Preston Pysh tarafından yayınlanan 2020 yıllık performansı grafiğinde, Bitcoin’in 2020’nin büyük bir bölümü için ilk sırada yer aldığını gözüküyor. Yatırımcılar bu metrikleri takip ederse, Bitcoin yatırımcılardan gelen muazzam satışlara dayanmak için mücadele edebilir.

Crypto Dog olarak bilinen bir başka kripto analisti de, Bitcoin’i 10.000 doların altında satın almak için sınırlı bir zaman olduğu konusunda uyardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner