Yükleniyor...

Amazon’dan Dikkat Çeken Kripto Para Hamlesi!

ABD merkezli dev şirket Amazon, üç yıl önce aldığı amazonbitcoin.

Amazondan Dikkat Çeken Kripto Hamlesi

ABD merkezli dev şirket Amazon, üç yıl önce aldığı amazonbitcoin.com alan adının yanına üç yeni kripto parayla ilişkili alan adını ekledi. Şirket yaptığı son hamle ile;

  • amazonethereum.com
  • amazoncryptocurrency.com
  • amazoncryptocurrencies.com’un kaydını yaptı.

Şirketin bu son hamlesi sonrası akıllara “Amazon kripto sektörüne mi giriyor?” sorusu geldi.

Blockchain’e Dönük Hamleler

Amazon bir yıl önce platformu üzerinde iki dağıtılmış defter tabanlı servisi tanıtması sonrası da benzer iddialar gündeme gelmişti. Nitekim şirket, Quantum Ledger Database (QLDB) ve Amazon Managed Blockchain’i başlatmıştı.

QLDB, müşterilerin daha kolay ve güvenli bir işlem süresi sağlıyordu. İkinci hamle ise Amazon Web Services (AWS) tarafından işletilen Amazon Managed Blockchain idi. Bu yenilik ile müşterinin Ethereum veya Hyperledger platformlarını kullanarak ağ içinde kendi Blockchain’inin oluşturması ve yönetmesine imkan tanınıyor. Tüm bunlar şirketin Blockchain teknolojisine son derece yakın ilgi duyduğunun bir göstergesiydi.

Tüm bu ürünlerin piyasaya sürülmesinden birkaç ay önce Amazon genişleme planlarının bir parçası olarak müşterilerinin tercihlerini incelemek adına global finansal hizmetler sitesi Investing.com aracılığıyla bir anket yaptırdı. Ankete 1000 müşteri katıldı. Genişleme planlarının bir parçası olarak müşterilerin Amazon’dan hangi hizmetleri beklediği yönünde sorular sorulmuştu. Ankete katılan müşterilerin yüzde 12.7’si kripto ürünlerine açıkça ilgi duyduğunu ortaya koydu.

O zamandan bu yana Amazon’un kripto tabanlı hizmetlere ilgi duyduğu yönünde söylentiler yaygınlık kazancı. Zaman zaman Amazon’un bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i kabul edeceği yönünde iddia gündeme gelse de şirket bu iddiayı her seferinde yalanladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x