Yükleniyor...

Amazon Meksika’da Bir “Dijital Para Birimi” Projesi Başlatmaya Hazırlanıyor

E-ticaret devi Amazon, Meksika'da bir "dijital para birimi" projesi başlatmaya hazırlanırken, Amazon’un internet ekonomisi üzerindeki etkisi bir sonraki adıma geçecek gibi görünüyor.

E-ticaret devi Amazon, Meksika’da bir “dijital para birimi” projesi başlatmaya hazırlanırken, Amazon’un internet ekonomisi üzerindeki etkisi bir sonraki adıma geçecek gibi görünüyor.

Amazon’un bir dizi yeni iş ilanında taslağını çıkardığı, henüz duyurulmamış proje, kazançlı Prime müşterilerini ebediyen Amazon platformuna bağlı tutma çabası gibi görünüyor.

Amazon’un “yeni ödeme ürünü” ile ilgili bir iş ilanında “Bu ürün, müşterilerin Prime Video gibi ürün ve/veya hizmetler için alışveriş de dahil olmak üzere çevrimiçi hizmetlerden yararlanabilecekleri, nakit paralarını dijital para birimine çevirmelerini sağlayacak” ifadeleri kullanıldı.

Yayın, Amazon’un Dijital ve Gelişen Ödemeler (DEP) bölümünün ürünü önce Meksika’da sunmayı planladığını belirtti. İkinci bir iş ilanı, ürünün genel olarak gelişmekte olan pazarlara yönelik olduğunu gösteriyor. Amazon, lansman için personel oluşturmak üzere “her düzeyde” yazılım geliştirme mühendisleri işe alıyor.

Amazon’un dijital para birimlerine planlanan yatırımının “Amazon Coins” ile ne kadar ortak noktası olduğu açık değil. Bu 8 yıllık sanal para birimi girişimi, sahiplerin web oyunlarında Amazon tarafından verilen nakit parayla işlem yapmasına olanak tanıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x