Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Amazon Meksika'da Bir "Dijital Para Birimi" Projesi Başlatmaya Hazırlanıyor

Amazon Meksika’da Bir “Dijital Para Birimi” Projesi Başlatmaya Hazırlanıyor

ABONE OL:google-news

E-ticaret devi Amazon, Meksika’da bir “dijital para birimi” projesi başlatmaya hazırlanırken, Amazon’un internet ekonomisi üzerindeki etkisi bir sonraki adıma geçecek gibi görünüyor.

Amazon’un bir dizi yeni iş ilanında taslağını çıkardığı, henüz duyurulmamış proje, kazançlı Prime müşterilerini ebediyen Amazon platformuna bağlı tutma çabası gibi görünüyor.

Amazon’un “yeni ödeme ürünü” ile ilgili bir iş ilanında “Bu ürün, müşterilerin Prime Video gibi ürün ve/veya hizmetler için alışveriş de dahil olmak üzere çevrimiçi hizmetlerden yararlanabilecekleri, nakit paralarını dijital para birimine çevirmelerini sağlayacak” ifadeleri kullanıldı.

Yayın, Amazon’un Dijital ve Gelişen Ödemeler (DEP) bölümünün ürünü önce Meksika’da sunmayı planladığını belirtti. İkinci bir iş ilanı, ürünün genel olarak gelişmekte olan pazarlara yönelik olduğunu gösteriyor. Amazon, lansman için personel oluşturmak üzere “her düzeyde” yazılım geliştirme mühendisleri işe alıyor.

Amazon’un dijital para birimlerine planlanan yatırımının “Amazon Coins” ile ne kadar ortak noktası olduğu açık değil. Bu 8 yıllık sanal para birimi girişimi, sahiplerin web oyunlarında Amazon tarafından verilen nakit parayla işlem yapmasına olanak tanıyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakCoindesk
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar