Yükleniyor...

Amazon, Web3 İçin İlan Açtı

Amazon, bulut servisleri için Web3 alanında çalıştırmak üzere personel arayışına girdi.

amazon 2

Amazon, bulut servisleri için Web3 alanında çalıştırmak üzere personel arayışına girdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dünyanın en büyük altyapı sağlayıcılarından olan Amazon, Web3 servislerinde hizmet vermek üzere çalışan arayışına girdi. Amazon, kripto para ve Blockchain tabanlı girişimlerine devam ediyor.

Amazon, Web3 Alanında Büyümeye Devam Ediyor

E-ticaret devi Amazon’un bulut hizmeti Amazon Web Services (AWS), Web3 alanındaki müşterilerini artırma amacıyla personel işe alıyor.

Geçtiğimiz günlerde şirket LinkedIn üzerinden bir ilan yayınlayarak, AWS’de Web3 iş yüklerinin artan şekilde benimsenmesinden sorumlu olan Web3 Pazara Gidiş (GTM) ekibinde çalışmak üzere bir Kıdemli GTM Uzmanı, Web3 aradığını duyurdu.

AWS, web sitesine göre, işlemlerin değişmez ve kriptografik olarak doğrulanabilir bir kaydını tutan merkezi bir defter veritabanı veya aracıları ortadan kaldırmaya yardımcı olan çok taraflı, tamamen yönetilen bir Blockchain ağı çalıştırmak isteyen Blockchain şirketleri için amaca yönelik ürünler piyasaya sürmüştü.

Şirketin web sitesi, tüm Ethereum düğümlerinin dörtte birinin AWS sunucularında çalıştığını söylüyor. Bu bağlamda da AWS tarafına yatırımlarını artıran Amazon, operasyonunu büyütmek için sektördeki çoğu firmanın aksine işe alımlar gerçekleştiriyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x