Yükleniyor...

Amber Group, Ehsan Haque ile Yönetim Ekibini Güçlendiriyor

Önde gelen bir küresel dijital varlık platformu olan Amber Group, Ehsan Haque'nin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesi (EMEA) Genel Danışmanı olarak göreve getirildiğini duyurdu.

amber ehsan

Önde gelen bir küresel dijital varlık platformu olan Amber Group, Ehsan Haque’nin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesi (EMEA) Genel Danışmanı olarak göreve getirildiğini duyurdu. İki başarılı B Serisi ve B Serisi + turunun ardından şu anda 3 milyar ABD Doları değerinde olan şirket,  dünya çapında yeni ofisler ve Avrupa, Latin Amerika ve Asya’da alınan düzenleyici lisanslarla genişlemektedir.

Amber Group’un Hukuk Danışmanı olarak Ehsan, Amber Group’un EMEA bölgesindeki yasal ve düzenleyici risk yönetimine liderlik etmek için Operasyon Direktörü (COO) Wayne Huo ile yakın bir şekilde çalışacak ve nihayetinde şirketin bu pazarlardaki düzenleyici makamlarla olan ilişkisini derinleştirecektir.

Ehsan, çeşitli yerleşik yatırım bankalarında, broker bayilerinde, özel sermaye şirketlerinde ve fintech start-up’larında kurum içi danışman olarak güçlü bir kariyerin ardından Amber Group’a katılıyor. Ehsan, Deutsche Bank’a şirket içi danışman olarak katılmadan ve Hisse Senedi Satış Alım Satım ve Küresel Piyasalar Türevlerini denetleme görevinden önce, tanınmış uluslararası hukuk firması Slaughter and May’de eğitim almıştır. Daha sonra Royal Bank of Scotland (RBS) Global Banking’e katıldı ve Nomura’nın EMEA Hukuk Departmanında üst düzey yönetim ekibinin bir parçası olarak Equities’in bölge için yasal ürün kapsamını yönetti.

Ehsan, Amber Group’a katılmadan önce,  bir kripto para ödünç alma ve ödünç verme platformu olan Lendingblock da dahil olmak üzere iki farklı fintech start-up işletmesinde görev yaptı. Fintech ve dijital varlıklar alanında 13 milyar ABD Doları AUM’ye sahip bir özel sermaye şirketinde Global Baş Hukuk Müşaviri olarak görev yaptı. Ehsan ayrıca önde gelen bir fintech firmasına danışmanlık yapıyor ve The Lawyer Hot 100 2022 listesinde yer aldı.

Ehsan Haque “Şu ana kadarki inanılmaz büyüme serüvenimin bu aşamasında Amber Group’a katılmaktan heyecan duyuyorum. Dijital varlıklar için yasal ortam sürekli gelişiyor ve bu durum önümüzdeki birkaç yıl, EMEA bölgesi ve dünya genelinde nihai düzenleyici netliği güvence altına almak için çalışırken sektör için belirleyici olacak. Amber Group’un EMEA bölgesindeki stratejisinin bir parçası olarak şirketin büyümesini desteklemeyi ve yasal ve düzenleyici risk yönetimine rehberlik etmeyi dört gözle bekliyorum,” dedi.

Amber Group Global COO’su Wayne Huo “EMEA bölgesi, küresel finans ekosistemi için neobank ve neobroker ile ilgili çeşitli yeniliklere öncülük ettiği için uzun süredir Amber Group için stratejik bir pazar olmuştur. Ekibimize büyük katkı sağlayan Ehsan’ı Amber Group’ta ağırlamaktan gurur duyuyoruz. Hem geleneksel finans hem de gelişmekte olan fintech start-up’larındaki güçlü geçmişi ile, Ehsan ile çalışmaktan ve EMEA bölgesinde yeni endüstri yeniliklerinin uygulanabilirliğini ve faydasını destekleyen güçlü bir düzenleyici çerçeve oluşturmaktan ve şirketi bir sonraki seviyeye yükseltmekten heyecan duyuyoruz.” dedi.

Amber Group Hakkında

Amber Group, Asya, Avrupa ve Amerika’daki ofisleri ile küresel olarak faaliyet gösteren lider bir dijital varlık platformudur. Firma, dünya çapında 1.000’den fazla kurumsal müşteriye ve hızla artan bireysel yatırımcıya hizmet vererek yatırım, finansman ve alım satımı kapsayan tam bir dijital varlık hizmetleri çeşitliliği sunmaktadır.

Daha fazla bilgi için lütfen www.ambergroup.io adresini ziyaret edin.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x