Yükleniyor...

Amber, Küçülmeye Hong Kong’la Devam Ediyor

Singapur merkezli Amber Group, Hong Kong'daki personel sayısını azalttığını duyurdu.

Amber Kuculmeye Hong Kongla Devam Ediyor

Singapur merkezli Amber Group, Hong Kong’daki personel sayısını azalttığını duyurdu.

Amber Group için uzun bir süredir işler yolunda değil. Şirketin, 2021 yılında boğa koşusu sırasında halka açılacağına dair yaygın spekülasyonlar vardı. Ancak FTX ve Terra’nın patlamalarının dalgalanma etkilerinin ardından söylentiler de sona erdi. Bunun yanı sıra, şirket geride bıraktığımız yılın sonunda mali durumunu düzeltmek amacıyla Chelsea sponsorluğunun sonlandırılması, personel ve ikramiye kesintilerinin yapılması gibi adımlar attı. Şimdi de Hong Kong’da küçülmeye gidiyor.

Amber, Hong Kong’daki Personel Sayısını Azaltıyor

South China Morning Post (SCMP) tarafından yayınlanan bir rapora göre Amber, Hong Kong’da 40 kişinin işine son vererek çalışan sayısını yarıya indirdi. İşten çıkarmalar, risk yönetimi, BT ve tüm denetim ve uyum birimi de dahil olmak üzere çeşitli departmanları kapsıyor.

Sequoia Capital ve Temasek Holdings tarafından desteklenen Amber, ayı piyasasının yarattığı belirsizliklerden kurtulmak için işgücünü azaltmanın gerekli olduğunu belirtti. Kripto hizmeti sağlayıcısı yaptığı açıklamada, “son derece muhafazakâr bir pozisyon” için kendini hazırladığını söyledi.

Amber Group Calkantili Piyasa ile Mucadele Ediyor

İçeriden kaynaklar, Amber’in mali durumunun çok kötü olduğunu ve birkaç korkunç maliyet düşürme önleminin uygulandığını belirttiler. SCMP, Amber’in Hong Kong’un merkezindeki lüks ofis kompleksinden Causeway Bay’e taşındığını bildirdi.

Taşınmanın yanı sıra, şirketin üçüncü taraf satıcılara ödemelerini geciktirdiği ve bazı ortakların 12 aya kadar borçlu olduğu bildirildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner