Yükleniyor...

American Express’den Ripple’a Övgü!

Her yıl düzenlenen Wings of Change Europe'a katılan AMEX'in şirket ödemeleri genel müdürü Carlos Carriedo Ripple'dan övgü dolu sözlerle bahsetti.

American Express Ripple

Her yıl düzenlenen Wings of Change Europe’a katılan AMEX’in şirket ödemeleri genel müdürü Carlos Carriedo Ripple’dan övgü dolu sözlerle bahsetti. Carriedo, Ripple’ın sahip olduğu ve sunduğu teknolojinin uluslararası ödemelerdeki zorlukları ciddi oranda iyileştirme potansiyelini elinde bulunduğunu söyledi.

Carriedo, pilot bir çalışma yapmak üzere bölgesel olarak Santander’le ve Ripple’la işbirliği yaptıklarını ve uluslararası işlemleri test ettiklerini dile getirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Uluslararası ödeme sürecinin hala karmaşık olduğunu söyleyen Carriedo, yapılan pilot çalışmada birkaç saniyede müşterilerin fonlarının transferinin saniyeler içinde yapabildiklerini kaydediyor. Carriedo, American Express’in bir bütün olarak Blockchain’in potansiyelinin çok fazla olduğunu düşündüğünü ve Blockchain’e yatırım yapmaya devam ettiğini belirtti.

Carriedo sözlerine Blockchain’i inceleme devam ettiklerini belirterek devam etti. Blockchain tabanlı finansal bir teknoloji laboratuvarına yatırım yaptıklarını söyleyen Carriedo, Blockchain’i daha iyi nasıl kullanabileceklerini görmeyi araştırdıklarının altını çiziyor. Carriedo, Blockchain’in sahip olduğu ve çözülmesi gereken sorunlara sahip olduğuna değinse de teknolojinin oldukça umut verici olduğunu belirtiyor.

2017 Kasım’da American Express ve Santander, ABD ve Birleşik Krallık arasında kartsız olarak gerçekleştirilen işlemlerini hızını arttırmak için Ripple ile ortaklık kurduklarını açıklamıştı. Hem Amex hem de Santander yapılan test sonuçlarına bağlı olarak bu ortaklığı tüm dünya geneline yaymaya hazırlanıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x