Anasayfa Borsalar Amerikalı Kripto Para Yatırımcıları Dev Borsaları Kullanıyor

Amerikalı Kripto Para Yatırımcıları Dev Borsaları Kullanıyor

DataLight’ın paylaştığı son araştırma raporuna göre, Amerikalı kripto para yatırımcıları yoğun olarak dev borsaları kullanıyor. ABD’deki yatırımcıların yüzde 60’ı büyük kripto para borsası ve cüzdan sağlayıcısı Coinbase’i tercih ederken, Coinbase’i yüzde 24, 27 ve 28 ile sırasıyla Binance, Bittrex ve Poloniex takip ediyor.

Türk Yatırımcılar Ağırlıklı Olarak Bitfinex ve Binance’ı Tercih Ediyor

Datalight Kripto Para Borsaları

Amerikalı yatırımcıların yüzde 10’u Hong Kong merkezli kripto borsası Bitfinex’i kullanırken, Alman yatırımcılarının yüzde 13’ü Bitfinex’i kullanıyor. Araştırmanın en dikkat çeken kısmını ise Türk yatırımcıların yoğun olarak Bitfinex ve Binance’ı tercih ediyor olmaları. Bitfinex ve Binance’ı kullanan yatırımcıların sırasıyla yüzde 5,4 ve yüzde 5,1’i Türk. OTC piyasası büyük hacimlerde işlemler yapmak isteyen kurumsal yatırımcılar arasında oldukça popüler. Bu yılın başlarında Bittrex yaklaşık 200 kripto varlığın bulunduğu bir tezgah üstü (OTC) piyasasını kullanıma sunmuştu.

Uzun süredir etkisi iyiden iyiye hissedilen ayı piyasasının etkisini borsalar da sert bir şekilde hissediyor. Diar’ın son araştırmasına göre, Ocak ayında borsaların hacimleri çöktü. Dev kripto para borsası Coinbase 2017’den bu yanaki en düşük hacimi geçtiğimiz ay gördü. Öyle ki Ocak ayında borsanın Bitcoin (BTC)/ABD Doları (USD) marketinin işlem hacmi 1 milyarı bile göremedi.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ethem Atmacahttps://www.coinkolik.com
Twitch yayıncısı PC oyuncusu, kripto para ve Blockchain sever edebiyat öğretmeni.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları