Yükleniyor...

Amerikalı Kripto Para Yatırımcıları Dev Borsaları Kullanıyor

DataLight'ın paylaştığı son araştırma raporuna göre, Amerikalı kripto para yatırımcıları yoğun olarak dev borsaları kullanıyor.

Amerikalı Kripto Para Yatırımcıları Dev Borsalar

DataLight’ın paylaştığı son araştırma raporuna göre, Amerikalı kripto para yatırımcıları yoğun olarak dev borsaları kullanıyor. ABD’deki yatırımcıların yüzde 60’ı büyük kripto para borsası ve cüzdan sağlayıcısı Coinbase’i tercih ederken, Coinbase’i yüzde 24, 27 ve 28 ile sırasıyla Binance, Bittrex ve Poloniex takip ediyor.

Türk Yatırımcılar Ağırlıklı Olarak Bitfinex ve Binance’ı Tercih Ediyor

Datalight Kripto Para Borsaları

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Amerikalı yatırımcıların yüzde 10’u Hong Kong merkezli kripto borsası Bitfinex’i kullanırken, Alman yatırımcılarının yüzde 13’ü Bitfinex’i kullanıyor. Araştırmanın en dikkat çeken kısmını ise Türk yatırımcıların yoğun olarak Bitfinex ve Binance’ı tercih ediyor olmaları. Bitfinex ve Binance’ı kullanan yatırımcıların sırasıyla yüzde 5,4 ve yüzde 5,1’i Türk. OTC piyasası büyük hacimlerde işlemler yapmak isteyen kurumsal yatırımcılar arasında oldukça popüler. Bu yılın başlarında Bittrex yaklaşık 200 kripto varlığın bulunduğu bir tezgah üstü (OTC) piyasasını kullanıma sunmuştu.

Uzun süredir etkisi iyiden iyiye hissedilen ayı piyasasının etkisini borsalar da sert bir şekilde hissediyor. Diar’ın son araştırmasına göre, Ocak ayında borsaların hacimleri çöktü. Dev kripto para borsası Coinbase 2017’den bu yanaki en düşük hacimi geçtiğimiz ay gördü. Öyle ki Ocak ayında borsanın Bitcoin (BTC)/ABD Doları (USD) marketinin işlem hacmi 1 milyarı bile göremedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x