Amerikalılar Bitcoin’e (BTC) Ulaşamıyor! • Coinkolik
Yükleniyor...

Amerikalılar Bitcoin’e (BTC) Ulaşamıyor!

Dünya çapında Bitcoin (BTC) taraftarlarının en popüler sloganları arasında 'Bankasız finansal işlem yapabilmek' yer alıyor, ancak bu slogan ABD'deki Bitcoin taraftarları için geçerli değil gibi gözüküyor.

Amerikalılar Bitcoin’e BTC Ulaşamıyor. İşte Nedeni

Dünya çapında Bitcoin (BTC) taraftarlarının en popüler sloganları arasında ‘Bankasız finansal işlem yapabilmek’ yer alıyor, ancak bu slogan ABD’deki Bitcoin taraftarları için geçerli değil gibi gözüküyor.

İlk Bitcoin (BTC) savunucularından ve Bitcoin Vakfı’nın kurucularından olan Charlie Shrem, hala Blockchain ve kripto para dünyasına ulaşımı olmayan çok sayıda Amerikalı’nın olduğunu iddia etti.

Borsa Yok, Cüzdan Yok, DeFi Yok

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İstatistikleri analiz eden Shrem, 100 ABD vatandaşından sekizinin KYC/AML’den geçmeyeceğini söyledi. Shrem, kripto para hizmetleriyle ilgili titizlikle yaptığı incelemelerinin sonuçlarını paylaşarak, kripto para borsaları, cüzdan hizmetleri, DeFi şirketleri ve stablecoin şirketleri tarafından belirlenen kısıtlamalara dikkat çekti.

Shrem’e göre, Afroamerikalı erkeklerin kripto para hizmetlerine ulaşamama ihtimali oldukça yüksek. Çünkü bireylerin sabıka kaydı potansiyel suça işaret ettiğinden kısıtlamalarla karşılaşıyorlar.

Öte yandan Shrem, 2014 yılında kötü şöhretli web hizmeti İpek Yolu (Silk Road) ile ilgili ödeme sağlayıcılarının operasyonlarına yardım ve yataklık etmekten dolayı iki yıl hapse mahkum edildi ve Pennsylvania’daki Lewisburg federal hapishanesinde 15 ay kalarak cezasını çekti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x