Yükleniyor...

Amerikalılar, Yardım Paralarıyla Bitcoin (BTC) Alıyor

Kimin yiyecek ve gaza ihtiyacı var?

amerikalılar yardım paralarıyla bitcoin alıyor

Kimin yiyecek ve gaza ihtiyacı var? Amerikalılar hükümetin Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında verdiği yardımları, Bitcoin (BTC) satın almak için kullanıyor.

Amerika’nın bir numaralı borsası Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong tarafından sağlanan verilere göre, bu hafta bin 200 dolarlık Bitcoin satın alan insan sayısı oldukça fazla. Bildiğiniz üzere Donald Trump hükümeti de yardım için tam olarak bin 200 dolarlık ödemeler yapıyor.

https://twitter.com/brian_armstrong/status/1250907110730170370?s=20

Gıda ve Gaz Listenin Başında

ABD tarafından bildirildiği üzere, ABD Başkanı Donald Trump, tüm yetişkin Amerikalıların, ülke genelinde işlerini tahrip etmeye devam eden koronavirüs pandemisi nedeniyle yardım parası alacağını açıklamıştı. Amerika Gelir İdaresi (IRS) kısa süre önce yaklaşık 80 milyon kişiye ödeme göndermeye başladı. Yıllık brüt geliri 75 bin doları aşmayan kişiler bin 200 dolarlık yardımları almaya hak kazanmıştı. CNBC araştırmasına göre, Amerikalıların çoğu bu parayı yiyecek ve gaz için harcıyor (yüzde 16 ve yüzde 10).

amerika yardım paraları harcama

Bitcoin, Amerika’nın yardımlarla en çok satın alım yaptıkları şeyler listelerinde yer almıyor ancak kripto satın alan insanlar hakkında bir sürü sosyal medya yayını görmüş olabilirsiniz. Bazıları sadece değişken fiyat hareketleri üzerinde spekülasyon yapmaya çalışırken, ideolojik önyargı da var. Kraken’den Pierre Rochard da Trump’ı adını yardımlar üzerine bastığı için eleştirdi ve merkezi olmayan bir para birimi olan Bitcoin’in ‘halkın parası’ olduğunu iddia etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner