Belarus'ta Kriptoya Kısıtlama • Coinkolik
Yükleniyor...

Belarus’ta Kriptoya Kısıtlama

Belarus, eşler arası kripto alım satımlarını kısıtlamak istiyor.

belarus

Belarus, eşler arası kripto alım satımlarını kısıtlamak istiyor.

Belarus, suçla mücadele kapsamında eşler arası (peer to peer) kripto alım satımlarını kısıtlamak istiyor. Bununla birlikte ülke bu adımı atan ilk ülke değil.

Belarus, Eşler Arası Kripto Alım Satımına Kısıtlama Getirmek İstiyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Belarus, suçla mücadele amacıyla eşler arası (peer to peer) kripto işlemlerini yasaklamayı planlıyor.

Belarus, suçla mücadele etmek için eşler arası kripto işlemlerini yasaklamayı amaçlayan bir yasa üzerinde çalışıyor. Belarus İçişleri Bakanlığı’na bağlı suçla mücadele birimi başkan yardımcısı Alexander Ringevich yaptığı bir açıklamada, P2P kripto hizmetlerinin dolandırıcılar arasında popüler olduğunu belirtti. Ringevich, dolandırıcıların çalınan fonları nakde çevirmek ve suç faaliyetlerine katılanlara para transferi yapmak için P2P kripto hizmetlerini kullandığını ifade etti.

kripto paralar

Ringevich’e göre, 2023 yılından bu yana İçişleri Bakanlığı, yasa dışı gelirle ilişkili olarak yaklaşık 22 milyon ruble (8,4 milyon dolar) değerindeki 27 kişinin “yasadışı” kripto para değişim hizmetlerini durdurdu. Bu tür olayları önlemek amacıyla bakanlık, kripto P2P hizmetlerini kısıtlamayı planlıyor, yani yalnızca kayıtlı borsalar üzerinden yapılan kripto işlemlerine izin verilecektir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x