Yükleniyor...

Binance CEO’sundan Sahte Kripto Sitelerine Karşı Uyarı

Binance CEO'su Changpeng Zhao (CZ), yaptığı bir paylaşımda sahte kripto sitelerine karşı uyarıda bulundu.

Binance CEOsundan Sahte Kripto Sitelerine Karsi Uyari

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), yaptığı bir paylaşımda sahte kripto sitelerine karşı uyarıda bulundu.

Yeni iş birlikleriyle gelişmeye devam eden kripto hizmetleri geniş bir ağa yayılıyor. Fakat büyümenin, dolandırıcılıklara aracı olması gibi dezavantajları bulunuyor. Kötü niyetli kişilerin elinde bir silaha dönüşen kripto para birimleri, artan dolandırıcılıkların yeni oyuncusu oluyor. Binance CEO’su da dolandırıcılıklara karşı bir uyarı yaptı.

Binance CEO’su Sahte Reklamlar Konusunda Uyardı

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Google’da CoinMarketCap araması yaparken, gerçek web sitesinin üzerinde reklam etiketli kripto dolandırıcılık sitelerinin göründüğü konusunda uyardı.

Google’ın reklam hizmeti için kripto pazarlama konusundaki katı politikalarına rağmen, dolandırıcılar son birkaç yıldır hala çatlaklardan kayıp gidiyor. Dolandırıcı web siteleri, gerçek kripto ve blockchain projelerinden bile üst sırada görüntüleniyor.

CZ, Twitter üzerinden yaptığı uyarıda şunları söyledi:

“Google, CoinMarketCap (CMC)’yi arattığınızda oltalama sitelerini gösteriyor. Bu oltalama sitelerini kullanarak MetaMask’e akıllı sözleşme adresleri ekleyen kullanıcılar etkileniyor. Google ile bunun için iletişime geçmeye çalıştık ve bu süreçte sosyal medya kanalları aracılığıyla kullanıcıları uyarmak istedik.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x