Bitcoin Çin Borsası'nın Liderleri, BitLicense ile İlgili Ortak Bildiri Yayınladı • Coinkolik
Yükleniyor...

Bitcoin Çin Borsası’nın Liderleri, BitLicense ile İlgili Ortak Bildiri Yayınladı

Yakın zamanda yayınlanan ve bir anda tüm Bitcoin dünyasının odak noktası haline gelen BitLicense düzenlemeleri ile ilgili BTC China, Huobi ve OkCoin de ortak bir bildiri yayınlayarak yorumda bulundular.

Çin Bitcoin’e Yeniden Savaş Açtı Boğa Koşusu Gelebilir

Yakın zamanda yayınlanan ve bir anda tüm Bitcoin dünyasının odak noktası haline gelen BitLicense düzenlemeleri ile ilgili BTC China, Huobi ve OkCoin de ortak bir bildiri yayınlayarak yorumda bulundular. BTCTürk blogunda da yer verilen bilgiye göre, Bitcoin endüstrisinin önde gelen isimleri BitLicense hakkında olumlu ve olumsuz görüşlerini bildirmeye devam ediyorlar.

45 günlük geri bildirim sürecinde BitLicense ile ilgili ortak bir yorum yapma kararı alan Çin borsaları, konu ile ilgili görüşlerini bildirme nedenlerini şu şekilde açıkladılar:

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

“Sizi [Ben Lawsky] ve NYFDS’yi, sanal para birimi endüstrisini düzenlemek adına atılan tarihi adımdan ve özenle hazırlanmış tekliften dolayı takdir ediyoruz. Şirketlerimiz, PBOC kanunlarının çatısı altında düzenlenmiş olduğundan, BitLicense teklifi için yorumda bulunmayı uygun ve gerekli buluyoruz. Çünkü Blockchain protokolü dağıtık bir yapıya sahip, ayrıca BitLicense düzenlemeleri dünya çapında gerçekleştirilen düzenlemeleri örnek alarak, bizleri korumak adına hazırlanmış bir tekliftir.”

Şirketler, teklif ile ilgili yorumlarda 3 konu ile ilgili bilgi vererek düşüncelerini açıklamak istemişler. Buna göre,

1. BitLicense düzenlemeleri, sadece New York eyaleti ile ‘anlamlı’ bağlantısı olan şirketleri kapsamalı.
2. Lisans sahiplerinin, sanal para ile ilgili olmayan operasyonlarda NYDFS’ye kayıtları vermesindeki zorunluluk kalkmalı.
3. Kullanıcı ABD vatandaşı olsun olmasın, gelişmiş durum tespit süreçleri (*EDD) her vatandaş için uygulanmalı.

*EDD: Yeni kullanıcıların tanımlanabilmesi ve denetlenmesi için gerçekleştirilen süreç.

BitLicense ile ilgili yapılan yorumların detaylarını aşağıda bulabilirsiniz. Şunu belirtmek gerekir ki, düzenlemelerin revize edilmesi için yapılan çalışmalar gerçekten de çok yoğun. Kullanıcıların ve şirketlerin düzenlemelerden kötü etkilenmemesi ve Bitcoin’in gelişimini durdurmaması için çoğu endüstri lideri çalışmalarını sürdürüyor. Bizler de BitLicense ve düzenlemeler ile ilgili yapılan yorumları sürekli sizlere aktarıyor olacağız.

Comments on Bit License


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x