Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Daha Özgür Bir Ortam Sağlıyor

Bitcoin Daha Özgür Bir Ortam Sağlıyor

ABONE OL:google-news

28 Aralık’ta yayınlanan Amerikan gazetesi Times’ın raporuna göre, Bitcoin önemli ölçüde özgürleştirici bir potansiyele sahip. Blok zinciri endüstrisinde ki spekülasyonlar, sahtekarlıklar ve açgözlülüğün, Satoshi Nakamoto’nun icadının özgürleştirici potansiyelini gölgelediği de raporda ki en önemli ayrıntı.

Bitcoin ve Özgürlük İlişkisi

İlgili raporun yazarına göre, Bitcoin sansüre dayanıklı bir değişim aracı olarak da önemli bir finansal araç. Bu görüşü destekleyen birçok örnekte mevcut. Venezüella yaşadığı ekonomik ambargo sebebiyle çıkış yolu olarak kendi dijital varlığını üretti. Venezüella’da yaşayan kişilere akrabaları kripto para gönderiyor. Ülkenin resmi para biriminde ki hiper enflasyon sebebiyle de kripto paralar çok daha avantajlı. İran’ın Swift işlemlerinde ambargo yemesi sebebiyle yurt dışında eğitim alan İranlı öğrencilerin aileleri çocuklarına gönderecekleri parayı Bitcoin olarak gönderiyor.

Bitcoin özgürlükçü bir varlık olmasının yanı sıra Çin gibi yerlerde kitlesel gözetim yapmaya da yarıyor. Çin, kendi kripto parasını üreterek kitleleri daha iyi kontrol altına almak istiyor. Dijital varlıklar doğası gereği bu duruma aykırı olsa da Çin gibi otoriter yönetimler bu teknolojiyi bir silah gibi kullanmayı hedefliyor. Özgürleştirici ve kontrol aracı olarak iki farklı örnekten raporda detaylıca bahsediliyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar