Yükleniyor...

Bitcoin ile Uyuşturucu Ticaretine 9 Yıl Hapis!

Karanlık ağda (dark web) uyuşturucu ticareti yaptığı tespit edilen 34 yaşındaki Justas Bieksa isimli İngiliz adam dokuz yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bitcoin ile Uyuşturucu Ticareti

Karanlık ağda (dark web) uyuşturucu ticareti yaptığı tespit edilen 34 yaşındaki Justas Bieksa isimli İngiliz adam dokuz yıl hapis cezasına çarptırıldı. Uyuşturucu ticaretini Bitcoin ile yaptığı yaptığı belirtilen Bieksa’ın Karfentanil ve Furanilfentanil dahil olmak üzere birçok öldürücü ilaç sattığı bildiriliyor.

Karanlık ağda bulunan bir forumda hesap oluşturan Bieksa, Temmuz 2017’de Ulusal Suç Ajansı’nın (NCA) radarına takıldı ve uzun bir soruşturmanın ardından Eylül 2019’da evinde suçüstü yakalandı. Evinde yapılan aramada kendisine ait olduğu belirtilen bilgisayar ve bazı evraklara el koyulurken, uyuşturucu test cihazları ve paketler halinde uyuşturucu bulundu.

“Bieksa’nın sattığı fentanil ve analogları son derece tehlikeli. Küçük bir miktar bile kullananı öldürebilir” diyen NCA’nın kıdemli soruşturma görevlisi Jim Cook, Bieksa’nın çarptırıldığı ceza süresinin tehlikeli madde satma ve bulundurma gibi eylemleri yansıttığını belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x