Anasayfa Kripto Paralar Bitcoin SV (BSV) Bitcoin'in Varisi Bitcoin SV Nedir?

Bitcoin’in Varisi Bitcoin SV Nedir?

Bu rehberimizde Bitcoin SV nedir, kripto para birimi BSV nedir, Bitcoin SV neler vadediyor, Bitcoin SV nasıl satın alınır gibi soruların cevaplarını vermeye çalışacağız.

Bitcoin SV Nedir?

Geçtiğimiz 1 hafta içerisinde Bitcoin’in 3773 dolar seviyesini görmesi birçok altcoinde aşağı yönlü harekete yol açtı. Kripto para piyasasının iyice gerilediği bu dönemde Bitcoin Cash içerisinde yaşanan çatallanma sonucunda, kripto para piyasasına yeni bir aktör katıldı; Bitcoin SV. Bitcoin Cash’de önder madencilik şirketlerinden biri olan Coin Geek tarafından ortaya çıkarılan Bitcoin SV, Satoshi Vizyon’unu kendine misyon edinmişti ve ismini de buradan almıştır.

Bitcoin SV Nasıl Ortaya Çıktı?

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin Cash’in yerini geri almak için başlayan savaşta Bitcoin ABC ve Bitcoin SV’nin karşılıklı satış tehditleri ve madencilik için harcadıkları yüklü miktarlar, piyasanın gerilemesine sebep olmakla birlikte Bitcoin SV’ninde aradan sıyrılmasına sebep oldu. Geçtiğimiz günlerde bu madencilik savaşı içerisinde yer almamayı seçen Bitcoin SV, Bitcoin ABC ile arasında ortaya çıkan piyasa rekabetinde kazanana piyasanın karar vermesi yoluna giderek bu rekabetten çekildi. Piyasaya çıkmasıyla beraber 6.sıradan borsaya giren Bitcoin SV her ne kadar şu anda 13.sırada yer alsa da piyasa da daha çok dalgalanmaya sebep olacak gibi görünüyor.

Bitcoin SV Madenciliği

Bitcoin Cash’in Blockchain alt yapısının ikiye bölünmesiyle ortaya çıkan Bitcoin SV’nin madenciliği de Blockchain teknolojisiyle yapılmaktadır. Tıpkı Bitcoin ve diğer altcoinler gibi olan Bitcoin SV madenciliği Coin Geek şirketi tarafından çok yoğun olarak yapılmak da. Arkasında Coin Geek gibi bir şirketi bulunduran Bitcoin SV’nin madencilik işlemlerinin her geçen gün daha da artarak devam etmesini bekliyoruz.

Neden Bitcoin Düşerken Bitcoin SV Artıyor?

Son 1 ay içerisinde düşüş trendinde olan bir kripto para piyasasıyla karşı karşıyayız. Bu düşüş trendi de bütün altcoinlerde düşüş meydana gelmesine sebep olmaktadır. Ancak geçtiğimiz ay içerisinde bu düşüş trendine direnç gösteren ve düşüşün aksine önemli bir yükseliş gösteren Bitcoin SV diğer altcoinlerden sıyrılmış durumda. Kripto para borsası uzmanları bu yükselişi Bitcoin SV’nin piyasaya yeni girmesine ve fazlasıyla destek almasına bağlıyor.

Bitcoin SV’ye Yatırım Yapılır mı?

Kendisini gerçek Bitcoin olarak tanıtan Bitcoin SV, Bitcoin ABC ile olan savaşından her ne kadar zararlı çıksa da sonrasında kaderini piyasanın eline bırakmasıyla müthiş bir yükseliş göstererek piyasanın altını üstüne getirdi diyebiliriz. Bu yükselişiyle birlikte diğer altcoinleri ve hatta Bitcoin’ide etkileyen Bitcoin SV, yeni Bitcoin olma noktasında piyasayı yönlendirici bir rol almış olması gerçekten de Bitcoin’in yerini alabilecek olduğunu göstermektedir.  Bitcoin SV’nin öne sürdüğü varsayımlar ve piyasalarda yol açtığı etki her ne kadar yatırımcıların gözünü korkutmuş olsa da bu Bitcoin SV’ nin yatırım yapılmayacak bir para olduğunu göstermemektedir. Kısa vadede önemli değişiklikler gösterebilecek Bitcoin SV, özellikle şu dönemlerde kısa vadede kazanç sağlayabilecek bir yatırım aracı olabilir.

Bitcoin SV’nin En Düşük ve En Yüksek Değerleri

88 dolar seviyesiyle piyasaya giren Bitcoin SV ufak tefek dalgalanmaların ardından nadir görülen bir yükseliş trendine ulaşmış ve 15 gün içerisinde 232 dolara kadar yükselmiştir. 1 ay sonrasında yine aynı şekilde bu sefer ters yönlü olarak düşüşe geçen Bitcoin SV 37 dolar seviyesini gördükten sonra yine yükselişle 110 dolar seviyesine kadar çıkmıştır. Bir süredir 100 dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin SV an itibariyle 92.82 dolar seviyesinden işlem görmektedir.

Bitcoin SV Nasıl Alınır

Her ne kadar son dönemlerin popüler kripto parası olsa da yeni bir para birimi olması sebebiyle henüz Türk borsalarında işlem görmemektedir. Bu sebep IOTA yazımızda da anlattığımız gibi Bitcoin SV alabilmek için önce Bitcoin’e sahip olmanız ve daha sonrasında sahip olduğunuz bu Bitcoin ile Bitcoin SV almanız gerekmektedir. Bitcoin SV’yi Poloniex, Hitbtc ve Binance’den temin edebilirsiniz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
62,850.7211.05%