Ana Sayfa Bitcoin SV (BSV) Bitcoin'in Varisi Bitcoin SV Nedir?

Bitcoin’in Varisi Bitcoin SV Nedir?

Bitcoin SV Nedir?

Geçtiğimiz 1 hafta içerisinde Bitcoin’in 3773 dolar seviyesini görmesi birçok altcoinde aşağı yönlü harekete yol açtı. Kripto para piyasasının iyice gerilediği bu dönemde Bitcoin Cash içerisinde yaşanan çatallanma sonucunda, kripto para piyasasına yeni bir aktör katıldı; Bitcoin SV. Bitcoin Cash’de önder madencilik şirketlerinden biri olan Coin Geek tarafından ortaya çıkarılan Bitcoin SV, Satoshi Vizyon’unu kendine misyon edinmişti ve ismini de buradan almıştır.

Bitcoin SV Nasıl Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin Cash’in yerini geri almak için başlayan savaşta Bitcoin ABC ve Bitcoin SV’nin karşılıklı satış tehditleri ve madencilik için harcadıkları yüklü miktarlar, piyasanın gerilemesine sebep olmakla birlikte Bitcoin SV’ninde aradan sıyrılmasına sebep oldu. Geçtiğimiz günlerde bu madencilik savaşı içerisinde yer almamayı seçen Bitcoin SV, Bitcoin ABC ile arasında ortaya çıkan piyasa rekabetinde kazanana piyasanın karar vermesi yoluna giderek bu rekabetten çekildi. Piyasaya çıkmasıyla beraber 6.sıradan borsaya giren Bitcoin SV her ne kadar şu anda 13.sırada yer alsa da piyasa da daha çok dalgalanmaya sebep olacak gibi görünüyor.

Bitcoin SV Madenciliği

Bitcoin Cash’in Blockchain alt yapısının ikiye bölünmesiyle ortaya çıkan Bitcoin SV’nin madenciliği de Blockchain teknolojisiyle yapılmaktadır. Tıpkı Bitcoin ve diğer altcoinler gibi olan Bitcoin SV madenciliği Coin Geek şirketi tarafından çok yoğun olarak yapılmak da. Arkasında Coin Geek gibi bir şirketi bulunduran Bitcoin SV’nin madencilik işlemlerinin her geçen gün daha da artarak devam etmesini bekliyoruz.

Neden Bitcoin Düşerken Bitcoin SV Artıyor?

Son 1 ay içerisinde düşüş trendinde olan bir kripto para piyasasıyla karşı karşıyayız. Bu düşüş trendi de bütün altcoinlerde düşüş meydana gelmesine sebep olmaktadır. Ancak geçtiğimiz ay içerisinde bu düşüş trendine direnç gösteren ve düşüşün aksine önemli bir yükseliş gösteren Bitcoin SV diğer altcoinlerden sıyrılmış durumda. Kripto para borsası uzmanları bu yükselişi Bitcoin SV’nin piyasaya yeni girmesine ve fazlasıyla destek almasına bağlıyor.

Bitcoin SV’ye Yatırım Yapılır mı?

Kendisini gerçek Bitcoin olarak tanıtan Bitcoin SV, Bitcoin ABC ile olan savaşından her ne kadar zararlı çıksa da sonrasında kaderini piyasanın eline bırakmasıyla müthiş bir yükseliş göstererek piyasanın altını üstüne getirdi diyebiliriz. Bu yükselişiyle birlikte diğer altcoinleri ve hatta Bitcoin’ide etkileyen Bitcoin SV, yeni Bitcoin olma noktasında piyasayı yönlendirici bir rol almış olması gerçekten de Bitcoin’in yerini alabilecek olduğunu göstermektedir.  Bitcoin SV’nin öne sürdüğü varsayımlar ve piyasalarda yol açtığı etki her ne kadar yatırımcıların gözünü korkutmuş olsa da bu Bitcoin SV’ nin yatırım yapılmayacak bir para olduğunu göstermemektedir. Kısa vadede önemli değişiklikler gösterebilecek Bitcoin SV, özellikle şu dönemlerde kısa vadede kazanç sağlayabilecek bir yatırım aracı olabilir.

 Bitcoin SV’nin En Düşük ve En Yüksek Değerleri

88 dolar seviyesiyle piyasaya giren Bitcoin SV ufak tefek dalgalanmaların ardından nadir görülen bir yükseliş trendine ulaşmış ve 15 gün içerisinde 232 dolara kadar yükselmiştir. 1 ay sonrasında yine aynı şekilde bu sefer ters yönlü olarak düşüşe geçen Bitcoin SV 37 dolar seviyesini gördükten sonra yine yükselişle 110 dolar seviyesine kadar çıkmıştır. Bir süredir 100 dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin SV an itibariyle 92.82 dolar seviyesinden işlem görmektedir.

Bitcoin SV Nasıl Alınır

Her ne kadar son dönemlerin popüler kripto parası olsa da yeni bir para birimi olması sebebiyle henüz Türk borsalarında işlem görmemektedir. Bu sebep IOTA yazımızda da anlattığımız gibi Bitcoin SV alabilmek için önce Bitcoin’e sahip olmanız ve daha sonrasında sahip olduğunuz bu Bitcoin ile Bitcoin SV almanız gerekmektedir. Bitcoin SV’yi Poloniex, Hitbtc ve Binance’den temin edebilirsiniz.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya Hesaplarımız

597BeğenenlerBeğen
9TakipçilerTakip Et
6,136TakipçilerTakip Et
14AboneAbone Ol

Diğer Haberler

Bloomberg Tether’ı İnceledi: Tether (USDT) Hakkındaki İddialar Gerçek mi?

Bloomberg News tarafından incelenen Tether'ın ABD Doları rezervlerine önemli miktarda ilgi duyduğu ortaya çıktı. Şirketin ABD Doları rezervleri, Kanada, Bahamalar ve Porto Riko dahil...

Spencer Bogart Bitcoin’in Fiyatı için 50.000 Dolarlık Öngörüsünü Koruyor!

Bitcoin, bu yıl kripto para piyasasının hacminde görülen çöküşün ortasında piyasa hacminin %80'ini kaybetti. Ancak Spencer Bogart, dijital paranın şu anki değerini hala %1328'e kadar...

JPMorgan: Bitcoin Ayı Piyasası Kurumsal Yatırımcıları Korkutuyor

Kurumsal yatırımcılar uzun süredir kripto para ayı piyasasından korkuyor. En azından küresel pazar stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou da dahil olmak üzere JPMorgan Chase & Co. analistlerinden...

Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor? Bitcoin 4.000 Doları Görür mü?

Geçtiğimiz 24 saat içinde kripto para piyasası Kasım ayından bu yanaki en güçlü günlük ralliyi gösterdi. Bitcoin yüzde 11'den fazla değer kazanarak 3.181 dolardan...

Kurumsal Yatırımcılar Ağırlıklı Olarak Tezgah Üstü Piyasalardan Bitcoin (BTC) Alıyor!

Kripto para piyasasının dört gözle beklenenleri şüphesiz kurumsal yatırımcılar. Kurumsal yatırımcıların piyasaya ilgi gösterdikleri ama bir türlü piyasaya giriş yapmadıkları bilinen bir gerçek. Araştırma...