Yükleniyor...

Blockchain Destekli Oyun Playstation 4’e Geliyor

PS4 oyunu olan Plague Hunters, Sony'nin inceleme sürecini geçti ve ilk Blockchain destekli PlayStation oyunu olacak.

PS4 Blockchain Oyunu

PS4 oyunu olan Plague Hunters, Sony’nin inceleme sürecini geçti ve ilk Blockchain destekli PlayStation oyunu olacak.

Oyun, Blockchain destekli oyunlar için önemli bir dönüm noktasını temsil ediyor. Plague Hunters, büyük bir bütçeye sahip proje olmasa da, herhangi bir oyun konsolunda piyasaya sürülen ilk Blockchain tabanlı oyun olmak için tasarlandı.

Oyun Nasıl Çalışacak?

Plague Hunters’ın arkasındaki şirket olan Arcade Distillery, Ethereum Blockchain’i kullanıyor olacak ve bir non-fungible token’ı çıkaracak. Token, bir pazarda silah gibi oyun içi eşyaların ticareti için kullanılacak.

Blockchain sayesinde, pazar tümüyle şeffaf olacak, tüm işlemler doğrulanabilecek kısacası oyunun ekonomisi Arcade Distillery’ye değil katılımcılarına ait olacak.

Plague Hunters, tek oyuncu deneyimine odaklanan ancak bazı çevrimiçi PvP unsurlarına sahip bir RPG oyunu. Plague Road’un mirasçısı olan Plague Hunters, ücretsiz olarak oynanabilecek ve 2019’un ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek.

Arcade Distillery’in daha sonrasında Plague Hunters’ı PC ve Nintendo Switch için yayınlama planı bulunuyor. Aynı zaman oyunun Xbox One ve mobil sürümleri de oluşturulmaya çalışacak.

Her geçen gün Blockchain teknolojisinin yavaş yavaş oyun endüstrisine entegre edildiğine tanık oluyoruz. Geçtiğimiz günlerde Mythical Games şirketi EOS Blockchain tabanlı bir oyun oluşturmak için 16 milyon dolarlık bir fon aldığını açıklamıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner