Ana Sayfa Blockchain Blockchain'in Pazar Değeri 2023'e Kadar 29 Katına Çıkacak

Blockchain’in Pazar Değeri 2023’e Kadar 29 Katına Çıkacak

PRWeb’de yayınlanan büyümenin arkasındaki faktörlerin analizine göre, küresel perakende sektöründeki Blockchain’in pazar değeri önümüzdeki beş yıl içinde 29 katına çıkacak.

Gelişmekte olan Blockchain uygulamaların üzerine yapılan gelişim analizi, bugünkü değeri 80 milyon dolar olan ekosistemin 2023 yılına kadar 2.3 milyar dolara çıkacağını gösteriyor. Analiz fintech yöneticisi Monica Eaton-Cardone tarafından yapıldı.

Eaton-Cardone, küresel ödemeler sektöründe riski azaltmaya odaklanan bir teknoloji firması olan Global Risk Technologies’in (CIO) kurucusu ve Chargebacks911’in Baş Operasyon Sorumlusu (COO).

Eaton-Cardone, analizinde, perakende sektöründeki Blockchain ve dağıtılmış defter (UV) sistemlerinin diğer biçimlerini benimsemeyi hızlandıracak uygulamalara ayrıntılı bir bakış atıyor.

Yapılan analizde, tedarik zinciri yönetimi, envanter yönetimi, orijinallik doğrulaması, otomatik yenileme, abonelik hizmetleri, müşteri verileri ve sadakat programları gibi beş büyük perakende uygulaması ele alındı.

Örnek olarak, tedarik zinciri yönetimi tarafında yalnızca 2.2 saniyede üretimin kökenini tanımlamak için kullanılabilen bir Blockchain gıda izlenebilirliği girişimi üzerinde önemli bir Walmart ve IBM ortaklığına atıfta bulunuluyor.

Küresel ölçekte endüstri çapında benimsenecek Blockchain teknolojisi için Eaton-Cardone, veri gizliliği ve mevcut ve yeni ortaya çıkan yasal ve düzenleyici çerçevelerle etkileşim gibi çeşitli kilit konuların ele alındığını belirtiyor. Yine de Walmart, Carrefour, De Beers ve Amazon gibi endüstri devlerinin örnek bir davranış sergilediğinin altı çiziliyor.

Hazirana yından MarketsandMarkets pazar araştırması raporunda da Blockchain pazar değerinin 2023 yılına kadar 2.3 milyar dolara çıkacağı bilgisi yer alıyordu.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya Hesaplarımız

597BeğenenlerBeğen
9TakipçilerTakip Et
6,136TakipçilerTakip Et
14AboneAbone Ol

Diğer Haberler

Bloomberg Tether’ı İnceledi: Tether (USDT) Hakkındaki İddialar Gerçek mi?

Bloomberg News tarafından incelenen Tether'ın ABD Doları rezervlerine önemli miktarda ilgi duyduğu ortaya çıktı. Şirketin ABD Doları rezervleri, Kanada, Bahamalar ve Porto Riko dahil...

Spencer Bogart Bitcoin’in Fiyatı için 50.000 Dolarlık Öngörüsünü Koruyor!

Bitcoin, bu yıl kripto para piyasasının hacminde görülen çöküşün ortasında piyasa hacminin %80'ini kaybetti. Ancak Spencer Bogart, dijital paranın şu anki değerini hala %1328'e kadar...

JPMorgan: Bitcoin Ayı Piyasası Kurumsal Yatırımcıları Korkutuyor

Kurumsal yatırımcılar uzun süredir kripto para ayı piyasasından korkuyor. En azından küresel pazar stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou da dahil olmak üzere JPMorgan Chase & Co. analistlerinden...

Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor? Bitcoin 4.000 Doları Görür mü?

Geçtiğimiz 24 saat içinde kripto para piyasası Kasım ayından bu yanaki en güçlü günlük ralliyi gösterdi. Bitcoin yüzde 11'den fazla değer kazanarak 3.181 dolardan...

Kurumsal Yatırımcılar Ağırlıklı Olarak Tezgah Üstü Piyasalardan Bitcoin (BTC) Alıyor!

Kripto para piyasasının dört gözle beklenenleri şüphesiz kurumsal yatırımcılar. Kurumsal yatırımcıların piyasaya ilgi gösterdikleri ama bir türlü piyasaya giriş yapmadıkları bilinen bir gerçek. Araştırma...