Yükleniyor...

Brave Tarayıcı, Önemli Bir Büyüme Kaydetti

Son zamanlarda sık sık adını duyduğumuz tarayıcı (browser) Brave, mart ayında artan kullanım ile beraber önemli bir büyüme kaydetti.

brave tarayıcı

Son zamanlarda sık sık adını duyduğumuz tarayıcı (browser) Brave, mart ayında artan kullanım ile beraber önemli bir büyüme kaydetti. Açık kaynak kodlu tarayıcı ayda bir milyondan fazla kullanıcı ile ciddi bir ilerleme kazandı. Tarayıcının pazarlama müdürü Des Martin’in attığı bir tweet’e göre büyüme, koronavirüsün kullanıcıları izolasyona zorlaması nedeniyle gerçekleşti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Web tabanlı tarayıcı ücretsiz indirilebilir, hızlı ve güvenlidir. Global görünürlüğü mobil, kişisel bilgisayarlar ve Mac ile uyumludur. Ek kullanıcı deneyimi sağlayan bir reklam engelleyici ile birlikte gelir.

Ek Trafik Kazandı

Koronavirüs küresel kullanıcı hareketini kısıtladığında, ortaya çıkan izolasyon ek web trafiğine yol açtı. İnsanlar internet kullanımının artması nedeniyle daha hızlı ve güvenli tarayıcılar aramaya başladı.

Blockchain tabanlı Brave tarayıcı kullanımındaki artış, tarama hizmeti sağlayıcılarına yönelik artan talebi de yansıtıyor. Bu tarayıcının en önemli özelliği ise Basic Attention Token (BAT) ile olan ilişkisi olarak kabul ediliyor. Bu Brave’e ciddi bir avantaj sağlıyor. Brave kullanıcıları, bu tarayıcı ile reklam görüntüleme de dahil olmak üzere belirli işlevleri gerçekleştirerek BAT token’ları kazanabiliyor. Tarayıcı, 2017’de 35 milyon dolarlık BAT ICO’su sırasında ilgi odağı oldu. O zamandan beri, blockchain tabanlı Brave tarayıcısı kripto meraklılarının dikkatini çekmeye devam etti. Bununla birlikte, büyümenin koronavirüs pandemik izolasyonundan sonra devam edip etmeyeceği henüz öngörülemiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x