Yükleniyor...

BTC, LINK, ADA, UNI, BNB, THETA, DOT, ETH Fiyat Analizi: 26 Eylül 2020

Bitcoin ve kripto para piyasası genel itibariyle yeşil alanda yer alıyor.

BTC LINK ADA UNI BNB THETA DOT ETH analizi 26 eylul

Bitcoin ve kripto para piyasası genel itibariyle yeşil alanda yer alıyor. Her ne kadar bazı analistler bu yükselişin fake bir yükseliş olduğunu dile getirse de kripto para topluluğundan bir kısım ise altcoin’lerde yükselişin devam edebileceğini söylüyor. Peki Bitcoin (BTC), Chainlink (LINK), Cardano (ADA), Uniswap (UNI), Binance Coin (BNB), Theta (THETA), Polkadot (DOT), Ethereum (ETH) fiyatlarında durum ne?

Bitcoin (BTC)

Bitcoin fiyatı önceki gün ABD Doları karşısında düşmüş olduğu seviyeden iyi bir toparlanma başlattı. BTC daha sonra 10 bin 550 dolarlık direncin üzerinde hız kazandı, ancak 10 bin 800 dolar civarında büyük bir engelle karşı karşıya. Popüler analist Aayush Jindal’a göre Bitcoin fiyatı şu anda 10 bin 550 dolarlık direncin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem görüyor. Parite şu anda 10.800 dolar seviyesinin yakınında (önceki destek) güçlü bir dirençle karşı karşıya.

btc bitcoin

Şubat ayından bu yana, Bitcoin’in fiyat hareketi büyük ölçüde eski piyasalarınkine bağlı. S&P 500, ABD doları ve altın gibi piyasalar, BTC’nin ve kripto para piyasasının geri kalanının yönünü güçlü bir şekilde salladı. Oluşan güçlü korelasyonlar, bazı yatırımcılara Bitcoin’in ilişkisiz bir varlık olma önermesinin yanlış olduğuna işaret etti. Ancak önde gelen bir analist olan Willy Woo’ya göre, BTC ileriye doğru yükseliş yaşamaya başlayabilir. İşte neden böyle düşündüğü hakkında daha fazla bilgi.

Willy Woo, Bitcoin’in temel eğilimler nedeniyle geleneksel pazarlardan ayrılmasını bekliyor. Kripto para biriminin kullanımının, bazı jeopolitik ve makro eğilimlere karşı bir önlem olduğunu fark eden insanların aksine, fiyatları yükselmesini bekliyor:

“Bitcoin yakında geleneksel piyasalardan ayrılacak, ancak geleneksel yatırımcılar tarafından bir riskten korunma aracı olarak algılardaki değişikliklerden ziyade, dahili benimseme eğrisi (başlangıç ​​tarzı büyümeyi düşünün) tarafından yönlendirilecek. Kullanıcı benimsemesinin temelleri şimdiden tüm zamanların en yüksek seviyelerini aştı.”

Chainlink (LINK)

Bilindiği üzere Chainlink (LINK), 2020 yılında müthiş bir ralli yaşamıştı. LINK daha sınsa bir geri çekilme yaşayarak, eleştirilerin de odağında yer almıştı. Bununla birlikte, bazı analistlere göre görünüşte durdurulamaz olan Chainklink roket gemisi, jetlerine yakıt ikmali yapmak için geri çekilmiş olabilir. 2020’nin zirvesinden 7.50 dolarlık en düşük seviyeye düşüşün ardından, popüler DeFi token’ı %60’ın üzerinde bir düzeltme yaşadı. LINK dün %30’un üzerinde yükseliş yaşadı. Analist Tony Spilotro’ya göre iki gün içinde, LINK/USD %46 artarak düşüşten kaynaklanan kayıpların çoğunu tepeden sildi.

Cardano (ADA)

Özellikle Cardano olmak üzere kripto piyasası için son iki gün güçlü geçti. Bitcoin’in %5’lik yükselişini takiben, ADA sabah saatlerindeki verilere göre son 24 saatte %15 ve son 48 saat içinde daha da fazla değer kazandı. Bu, ADA’yı CoinGecko’nun verilerine göre son 24 saatte ilk 100’de en iyi performans gösteren kripto para birimi yapıyor. Yine de ADA, şu anki verilere göre düşüşe geçmiş gibi görünüyor.

Santiment’e göre ADA, toparlanma için hazırlık yapıyor. Firma, şu ifadeleri kullandı:

“LINK ve ADA, kripto para piyasası için büyük bir geri dönüş gününü yönetti ve birçoğunun kripto piyasalarında tarihsel olarak düşüş yaşadığı bir zamanda geliyor. Dünkü piyasa kapanışından bu yana, yüksek token dolaşımı ve adres etkinliği bunun habercisi gibi görünüyor.”

Uniswap (UNI)

Son zamanların en popüler ve ses getiren DeFi token’larından birisi olan Uniswap (UNI), Coingecko verilerine göre son 24 saatte %6 oranında düşüş yaşadı. UNI, yazının yazıldığı sırada 4.90 dolardan işlem görüyordu. UNI, önceki gün 3,65 dolarda kurulan desteğin ardından geri döndü ve 4,2 dolarda 50 Hareketli Ortalamanın (MA) üzerine çıktı.

uniswap uni

Satın alma siparişlerindeki artış, fiyatı daha da yukarı çekti, ancak satıcılardaki yüksek tıkanıklık 5.5 dolarda bir engel oluşturdu. Bu seviyeden bir geri çekilme 50 MA’nın üzerinde tutuldu ve boğalara kontrolü yeniden kazanma şansı verdi. Fakat UNI tekrar 5 doların altına geriledi.

Binance Coin (BNB)

Binance Coin (BNB), analist Akashnath Sumukar’a göre önümüzdeki günlerde 27 doları test edebilir. Önceki günlerde 24 dolar civarındaki bölge direnç gösterdi, ancak BNB bunu geçebildi ve kripto’nun önümüzdeki günlerde direnci 27 dolarda test etmesi muhtemel. Bu, fiyatın uzun bir süre boyunca bu seviyeler arasında kalmayabileceğini gösteren 24,8 ile 27 dolar arasındaki nispeten sığ ticaret hacmi ile kanıtlanabilir. BNB, yazının yazıldığı sırada 25.87 dolardan işlem görüyordu.

Theta (THETA)

THETA dün gün boyunca 0,55 dolardan 0,64 dolara yükseldi ve tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. THETA, son 24 saatte ise yaklaşık %8 oranında yükseliş yaşadı. Kripto para birimi yazının yazıldığı sırada 0.703 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte, aylık grafik bir satış işaretini göstermeye başladı.

theta

TD sıralamasıyla birlikte, aylık grafikteki göreli güç endeksi (RSI), varlığın şu anda aşırı değerli olduğunu göstererek aşırı alım bölgesine girdi. Analist Rajarshi Mitra’ya göre farklı işaretler şu andan itibaren kısa vadeli bir düşüş düzeltmesi yaşanacağını gösterdiğini dile getirdi. Çeşitli göstergeler, THETA’nın şu anda bu mevcut seviyelerde aşırı değerlendiğini söylüyor. Ancak, bunları %100 kesin olarak tahmin etmek imkansızdır. Sonuçta, kripto para birimleri büyük ölçüde spekülasyonla yönetiliyor. Öyleyse, boğalar kontrolü ellerinde tutarsa, IOMAP bize THETA şimdiye kadar keşfedilmemiş bölgeye doğru ilerlerken oldukça fazla alan büyümesi olduğunu söylüyor.

Polkadot (DOT)

Polkadot’ta 20 SMA (beyaz) 50 SMA’nın (sarı) altındaydı ve kripto varlığın kısa vadeli düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyordu. DOT desteğini 3,88 dolardan çekti ve 50 SMA’dan veya 4,8 dolardan dirençle karşılaşabilir. Akashnath Sumukar’a göre Parabolik SAR da bir satın alma sinyali verdi ve tüccarlar tarafından bir stop loss ayarlamak için kullanılabilir. Awesome Oscillator de yükseliş eğilimi gösterdiği için 4,7 dolar kar almak için bir alan olabilir. DOT, yazının yazıldığı sırada 4.29 dolardan işlem görüyordu.

dotEthereum (ETH)

ETH, önümüzdeki haftalarda 260 dolara düşeceği öngörülen düşüş paterni olan bir ayı bayrağı oluşturdu. Kısa vadede, fiyat 318 dolar seviyesindeki desteğinden sıçradı ve önümüzdeki günlerde direnci 363 dolar olarak test edebilir. Yine de, grafikler de biraz düşüş gösterdi. Akashnath Sumukar’a göre bununla birlikte, son dalgalanmanın ticaret hacmi, turuncu okla gösterildiği gibi güneye yöneldi. Bu, fiyat artışının alıcıların pazardaki ilgisiyle desteklenmediğini ve kripto varlık için başka bir düşüşe neden olabileceğini öne sürmektedir. ETH, yazının yazıldığı sırada 354 dolardan işlem görüyordu.

eth
Kaynak: AMB Crypto

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x