Yükleniyor...

Çin, Blockchain Şirketlerini Çekmeyi Amaçlıyor

Çin’in güneydoğu kıyısında yer alan Fuzhou şehri, blockchain şirketlerini çekmeyi ve dijital ekonomisini büyütmeyi amaçlayan bir dizi teşvik açıkladı.

Çin

Çin’in güneydoğu kıyısında yer alan Fuzhou şehri, blockchain şirketlerini çekmeyi ve dijital ekonomisini büyütmeyi amaçlayan bir dizi teşvik açıkladı. 

Yerel yönetim, Fuzhou’yu blockchain teknolojisi ve inovasyonu için lider bir merkez olarak konumlandırmayı amaçlıyor. Fuzhou Belediyesi Finans Bürosu ve Çin Komünist Partisi’nin büyük veri komitesi tarafından hazırlanan rapora göre Fuzhou, onaylanan projelere 500.000 yuan’a (71.811 ABD doları) kadar teşvik vermeyi planlıyor. 

Blockchain Şirketlerine Çeşitli Teşvikler Verilecek

Açıklamaya göre Fuzhou’da belirlenen üç sanayi kompleksinde ofis kiralayan şirketler, her 1.000 metrekarelik ofis alanı için 600.000 yuan’a kadar yıllık kira desteği alabilecek. 

Yerel yönetim, devlet sertifikaları alan, belirli gelir eşiklerine ulaşan veya bu teknolojide eğitim hizmetleri sunan yerel şirketlere ve kurumlara nakit ödüller sunacak. Örneğin, devlet tarafından belirlenen kurallara uygun bir blockchain laboratuvarı kuran şirketler 1 milyon yuan’a kadar ödüllendirilebilecek.

Çin’in Fujian eyaletinin başkenti olan Fuzhou, kendisini Çin’in dijital ekonomisinde bir lider olarak konumlandırılıyor. Şehir, Nisan 2018’den bu yana Pekin tarafından desteklenen Dijital Çin Zirvesi ve Sergisi’ne ev sahipliği yapıyor. 

Çin’in merkezi hükümeti, kripto para ticareti ve madenciliğini yasaklamasına rağmen blockchain teknolojisinin potansiyelini teşvik ediyor. Devlet Konseyi, 2021 yılında blockchain teknolojisini Çin’in dijital ekonomisinin yedi ana alanından biri olarak tanımladı. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x