Yükleniyor...
Sponsored

Çin Polisi, Kripto Para Aklayan Suç Örgütünü Yakaladı

Kripto paralar konusunda gündemden düşmeyen Çin, yaklaşık olarak 7 milyar dolar değerindeki kripto parayı aklayan suç örgütünü çökertti.

Cin Polisi Kripto Para Aklayan Suc Orgutunu Yakaladi

Kripto paralar konusunda gündemden düşmeyen Çin, yaklaşık olarak 7 milyar dolar değerindeki kripto parayı aklayan suç örgütünü çökertti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Çin’de bulunan yerel kolluk kuvvetleri, yürüttüğü kripto para aklama operasyonlarını sonuçlandırdı. Karakol’un yaptığı açıklamaya göre, yaklaşık 7 milyar dolar değerindeki parayı, kripto paraları kullanarak aklayan suç örgütü yakalandı. Aklama yöntemi olarak, dolandırıcılık ve kumar yoluyla elde edilen yuanları kripto paraya çeviren örgüt, daha sonra yaptığı işlemler ile kripto paraları dolara çevirdi.

Çin, Kripto Paralar Konusunda Sıkı İlerliyor

Geçtiğimiz dönemlerde kripto para madenciliğini yasaklayan Çin, ülke içinde dönen kirli para akışının önüne geçmeyi amaçlamıştı. Yapılan yasaklamalar ve alınan önlemler dünya gündeminde büyük bir yer edindi. Özellikle kripto paraların geleceğini etkileyen bu olaylardan sonra, dolandırıcılık ve aklama iddialarıyla hukuksal süreçler de çoğaldı.

Yeni bir gelişmeyi duyuran Çin polisi, yürüttüğü büyük kara para aklama soruşturmasını tamamladı. Soruşturma bulgularına göre suç örgütleri, Çin’in bir çok bölgesinde tahsilat ve ödeme aracılığı yapan siteleri ele geçirdi. Ayrıca yasadışı fonları, dolandırıcılık gelirlerini ve kumar gelirlerini kripto paralara dönüştürdü. Bu sayede kripto paraları Amerikan dolarına çevirerek, nakit akışını sağladı.

Cin Kripto Paralar Konusunda Siki Ilerliyor

Hung Mou önderliğindeki büyük suç örgütüne yapılan operasyonlar neticesinde 93 şüpheli tutuklandı. Aralarında Mou‘nun da olduğu bu şüpheliler hakkında genel soruşturma başlatıldı. Eş zamanlı olarak 10’dan fazla kara para aklama ve saklama noktası imha edilirken, 100’den fazla teknolojik cihaza el konuldu.

Operasyonun sonucunda paylaşılan verilerde suç örgütünün, yaptığı tüm yasadışı işlemler neticesinde 7 milyar dolarlık bir vurgun yaptığı ortaya çıkarıldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x