Yükleniyor...

Coinzo Sponsorluğundaki ‘Coinkolik Analizleri’nin İlki Gerçekleşti

Bilindiği üzere Coinkolik, kripto para dünyasının birbirinden değerli isimlerini YouTube kanalında ağırlıyor

Coinkolik Analizleri

Bilindiği üzere Coinkolik, kripto para dünyasının birbirinden değerli isimlerini YouTube kanalında ağırlıyor. Bu bağlamda kripto para ticaret platformu Coinzo ile Coinkolik Analizleri Canlı Yayın Serisinin ilk bölümü, 6 Temmuz Pazartesi günü (dün) gerçekleşen canlı yayınla başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Türkiye’nin en hızlı büyüyen kripto para haber sitesi Coinkolik’in yayın koordinatörü Ömer Ergin’in sunumuyla gerçekleşen canlı yayın serisinin ilk konuğu; yerli kripto para analisti Crypto Kemal oldu. Bu bölümde BTC, ETH, XRP başta olmak üzere; HOT, COMP, KNC ve VET gibi son günlerin öne çıkan kripto paralarının teknik analizleri yapıldı. Teknik analiz bilmenin yatırım veya alım-satımda muhakkak gerekli olup olmadığı konuşulurken; teknik analizlere dair birçok konu masaya yatırılarak ve izleyici soruları cevaplanarak, oldukça kapsamlı bir sohbet gerçekleştirdi.

Neler Konuşuldu?

Crypto Kemal söze temel analizin neyin alınacağını, teknik analizin ise nereden alınacağını belirten analizler olduğunu söylerek başladı. İkisini birden yapmanın daha faydalı olduğunu belirten Kemal; şimdilerde ise DeFi’ın popüler olduğunu belirterek, trendleri iyi takip etmek gerektiğini belirtti.

Temel analiz yaparken koinlerin market verilerine iyi bakmak gerektiğini belirten analist, dolaşımdaki miktarına ve sundukları ürünlerin faydasına da bakmak gerektiğini de ekledi. Para kazandıran noktanın, popüler olan token’ı yakalayıp iyi bir yerden girmek olduğunu belirten Kemal; ayrıca bilinçsiz yatırımcının dolandırıcılık bile olsa, yatırım yaptığı projeye körü körüne inandığını belirtti. Bu projelerin de FOMO’yu kullanarak, bilinçsiz yatırımcıya en tepeden satıldığını vurguladı.

Bitcoin teknik analizini yapan Kemal, 2017’deki ralliden beri Bitcoin hakimiyetinin trend içerisinde inişli çıkışlı bir hareket sergilediğini de söyledi. Altcoin hakimiyetinin ise hemen her dönem düşüş eğilimi gösterdiğini söyleyen Kemal, şu anda genel anlamda bir boğa olsa da yine de haftalık kapanışı görmek gerektiğini ekledi.

Bazı fiyat hareketlerinden, bir sonraki fiyat hareketinin de tahmin edilebileceğini söyleyen Kemal; alım satım yapmak isteyenlerin en risksiz noktayı beklemeleri gerektiğini aktardı.

Daha sonra Ethereum’a geçtiğinde ise, varlığın son 2-3 yıllık performansının başarısız olduğunu belirten Kemal; son dönemdeki performansında ise pozitif bir ayrışma olduğunu belirtti. Bunun sebebinin de DeFi protokollerinin çok büyük bir prim yapması ve bu primin Ethereum blockchain’i üzerinde dönmesi ile alakalı olduğunu söyledi.

Bitcoin ve Ethereum’un yanı sıra; XRP, HOT, COMP, KNC ve VET gibi son günlerin öne çıkan kripto paralarının teknik analizlerinin yapılarak, sektördeki önemli noktaların işlendiği ve çok daha fazlasını bulabileceğiniz canlı yayınımızın tekrarını buradan izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

https://www.youtube.com/watch?v=RJu3_22NUY4


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x