Yükleniyor...

Cumhuriyetçi Senatörlerden Kripto Para Çağrısı

ABD'nin cumhuriyetçi 4 senatöründen kripto paralarla ilgili bir çağrı geldi.

ABD’nin cumhuriyetçi 4 senatöründen kripto paralarla ilgili bir çağrı geldi.

Kripto para sektörü üzerindeki düzenleyici baskısı artarken senatörlerden bir açıklama geldi. Cumhuriyetçi 4 senatör bankaların kripto paraları cezalandırmaması gerektiği görüşünü paylaşıyor.

Senatörler Kripto Paralar Üzerinde Artan Baskı Nedeniyle Endişeli

Dört cumhuriyetçi senatör, ABD düzenleyicilerine yazdığı bir mektupta, kripto endüstrisine hizmet veren bankalara yönelik artan bir düzenleyici baskının “tüm endüstriyi cezalandırıyor” olabileceğini söyledi.

Senatörlerin gönderdikleri mektupta kripto sektörünün cesaretini kırmanın, düzenleyicilerin yetkisini aşabileceği düşünülüyor. Bu durum, 2013 yılında Adalet Bakanlığı’nın yasal silah satıcılarıyla iş yapan bankaları soruşturduğu “Boğulma Noktası Operasyonu”na benzediği ifade edildi. Bunun yanı sıra mektupta genel hatlarıyla endişeler de yazıldı.

abd

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, Para Birimi Denetçi Vekili Michael Hsu ve Federal Mevduat Sigorta Şirketi Başkanı Marty Gruenberg’e gönderilen mektupta şu ifadeleri kullandı:

 “Bankacılık düzenleyicilerinin aşırı kapsamlı davranışlarının kaçınılmaz olarak diğer yasal sektörlere sızmasından özellikle endişe duyuyoruz. Belirli bir düzenleyicinin ideolojik bakış açısına göre herhangi bir sektör potansiyel olarak ‘gözden kaçabilir’.”

Dört cumhuriyetçi senatör gönderdikleri mektuba, bu ayın 24’üne kadar cevap bekliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner