Anasayfa Bitcoin (BTC) Dark Web'deki Bitcoin (BTC) Kullanımı Artıyor

Dark Web’deki Bitcoin (BTC) Kullanımı Artıyor

Chainalysis’e göre, dark web’deki uyuşturucu satın almak gibi yasa dışı faaliyetlerdeki Bitcoin (BTC) kullanımı artmaya devam ediyor. Ancak Blockchain analiz şirketi Eliptik’e göre, dark webde kullanılan Bitcoin’in oranı dolaşımdaki BTC’lerin en fazla yüzde 1’ine karşılık gelecek düzeyde.

Dark Web’de 600 Milyon Dolardan Fazla Bitcoin (BTC) Harcandı

Salı günü yayınlanan yeni bir kripto para birimi suç raporunda Chainalysis, 2019’un dördüncü çeyreğinde dark web piyasasında 600 milyon dolardan fazla Bitcoin (BTC) harcandığını belirtiyor. Bununla birlikte, Bitcoin’in kripto para borsalarında ve trader hizmetlerinde ticaret yapmak gibi yasal faaliyetlerde kullanımı, dark web piyasasını büyük oranda katlıyor.

Bitcoin’i Monero ve Litecoin Takip Ediyor

Chainalysis, Bitcoin’in dark web piyasasındaki kullanımının en büyük kripto paranın fiyat düşüşlerinden ve yükselişlerinden “daha ​​az etkilendiğini” tespit etti ve şu açıklamayı yaptı:

Tüm kategorilerde, Temmuz ayındaki Bitcoin fiyat yükselişiyle beraber artış yaşanırken, dark web piyasasındaki kullanım oranında diğerlerine göre çok daha az sıçrama yaşandı. Yıllardır dark web piyasasının operasyonel faaliyeti çok daha dar bir aralıkta seyrediyor, bu da müşteri davranışının Bitcoin’in fiyatlarındaki değişikliklerden daha az etkilendiğini gösteriyor.

Geçtiğimiz Ekim ayında The Block’tan Stephen Zheng, dark web piyasasındaki kripto para kullanımını inceledi ve en yaygın kullanılan kripto para biriminin Bitcoin olduğu sonucuna vardı. Bitcoin’in ardından Monero ve Litecoin gelse de dark web piyasasındaki ödemelerin yüzde 93’ü BTC ile yapılıyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Metin Karaduman
Metin Karadumanhttps://www.coinkolik.com
1987 yılında İstanbul’da doğan Metin Karaduman, Sakarya Üniversitesi Tarih bölümü mezunu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayan Metin, İstanbul Üniversitesinde doktora eğitimine devam ediyor. Blockchain ile tanışıp Bitcoin ve kripto paralara hayran olan Metin, en katı savunucularından biri haline gelerek yeni teknoloji hakkında okumayı, yazmayı ve konuşmayı seviyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

775BeğenenlerBeğen
197TakipçilerTakip Et
12,171TakipçilerTakip Et
72AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar