Yükleniyor...

Dark Web’deki Bitcoin (BTC) Kullanımı Artıyor

Chainalysis'e göre, dark web'deki uyuşturucu satın almak gibi yasa dışı faaliyetlerdeki Bitcoin (BTC) kullanımı artmaya devam ediyor.

darknet bitcoin

Chainalysis’e göre, dark web’deki uyuşturucu satın almak gibi yasa dışı faaliyetlerdeki Bitcoin (BTC) kullanımı artmaya devam ediyor. Ancak Blockchain analiz şirketi Eliptik’e göre, dark webde kullanılan Bitcoin’in oranı dolaşımdaki BTC’lerin en fazla yüzde 1’ine karşılık gelecek düzeyde.

Dark Web’de 600 Milyon Dolardan Fazla Bitcoin (BTC) Harcandı

Salı günü yayınlanan yeni bir kripto para birimi suç raporunda Chainalysis, 2019’un dördüncü çeyreğinde dark web piyasasında 600 milyon dolardan fazla Bitcoin (BTC) harcandığını belirtiyor. Bununla birlikte, Bitcoin’in kripto para borsalarında ve trader hizmetlerinde ticaret yapmak gibi yasal faaliyetlerde kullanımı, dark web piyasasını büyük oranda katlıyor.

Bitcoin’i Monero ve Litecoin Takip Ediyor

Chainalysis, Bitcoin’in dark web piyasasındaki kullanımının en büyük kripto paranın fiyat düşüşlerinden ve yükselişlerinden “daha ​​az etkilendiğini” tespit etti ve şu açıklamayı yaptı:

Tüm kategorilerde, Temmuz ayındaki Bitcoin fiyat yükselişiyle beraber artış yaşanırken, dark web piyasasındaki kullanım oranında diğerlerine göre çok daha az sıçrama yaşandı. Yıllardır dark web piyasasının operasyonel faaliyeti çok daha dar bir aralıkta seyrediyor, bu da müşteri davranışının Bitcoin’in fiyatlarındaki değişikliklerden daha az etkilendiğini gösteriyor.

Geçtiğimiz Ekim ayında The Block’tan Stephen Zheng, dark web piyasasındaki kripto para kullanımını inceledi ve en yaygın kullanılan kripto para biriminin Bitcoin olduğu sonucuna vardı. Bitcoin’in ardından Monero ve Litecoin gelse de dark web piyasasındaki ödemelerin yüzde 93’ü BTC ile yapılıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner