Yükleniyor...

Dark Web’te N95 Maskesi ve COVID-19 Testleri Bitcoin (BTC) İle Ucuza Satılıyor

Dark Web’te silahlar, uyuşturucu gibi yasa dışı birçok şeyin Bitcoin (BTC) ve kripto paralarla satıldığını duyduk.

Dark Web’te N95 Maskesi ve COVID 19 Testleri Bitcoin BTC İle Ucuza Satılıyor

Dark Web’te silahlar, uyuşturucu gibi yasa dışı birçok şeyin Bitcoin (BTC) ve kripto paralarla satıldığını duyduk. Ancak gelişen koronovirüs salgını sebebiyle tüm dünyada bir panik havası oluşmuş durumda ve en temel ihtiyaçlar tükenmiş gözüküyor. Bu durumu fırsat bilen dark web satıcıları insanların ulaşmada güçlük çektiği aşı ve ekipmanları satışa çıkardı.

Normalde salgın öncesi 1 dolardan ucuza satılan N95 solunum maskeleri, maske başına 1,75 dolardan satışa çıkarılmış durumda. Bu satıcılar ayrıca Esrar ve tuvalet kağıdı içeren “Corona LockDown Survival Pack ” (Koronavirüs karantinası hayatta kalma paketi) satmaktadır.

Koronavirüs pandemisi derinleştikçe, dark web satıcıları vites değiştirmekte tereddüt etmediler. Blockchain firması Elliptic tarafından yapılan yeni araştırmaya göre, internetin en karanlık köşelerinde olan pazar yerleri artık uyuşturucular ve ateşli silahların yanı sıra yüz maskeleri ve diğer koronavirüs ile ilgili ürünleri de sunuyor.

Mağazada Neler Var

Amazon ve eBay’de bir N95 maskesi 10 dolara kadar çıkarken, darknet satıcıları bu maskeleri sadece 1,75 dolar karşılığında sunuyor.

COVID-19 testleri şu anda çoğu ülkede sınırlı olması nedeniyle büyük talep görmektedir. Yasadışı piyasada, bir test kiti 92 dolardan satışa çıkarılıyor.

Sıtma İlacı Talebi Artıyor

ABD Başkanı Donald Trump, COVID-19 hastalarının tedavisinde ilacın etkinliğini tekrar tekrar dile getirmesinden sonra sıtma ilacı HydroxyChloroquine’e olan talep arttı. Darknet’teki satıcılar da bu ilacı web sitelerinde listeledi. Hükümetin, koronavirüs pandemisi sonrası karantina ve kısıtlamalar olduğunu açıklamasının ardından ABD’de Esrar tüketimi de arttı. Halkın korkusu üzerine oynayan darknet satıcıları “Coronavirus indirimleri” veya “COVID-19 dünyanın sonu özel teklifleri” sunuyorlar.

Şu anda, ABD’de 367.000’den fazla pozitif COVID 19 vakası var ve bu virüs yüzünden 10.000’den fazla insan hayatını kaybetti.

Dolandırıcılardan Sakının

Çekici etiketler cazip görünebilir, ancak, darknet dolandırıcılarla dolu olduğu için dikkatli olunmalıdır. Bu nedenle, siparişinizi almanızın bir garantisi yoktur.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner