Yükleniyor...

Davos, Liderleri Metaverse’te Bir Araya Getiriyor

Dünya Ekonomik Forumu (WEF), İsviçre'nin Alp Dağları'ndaki evi Davos'un metaverse versiyonunu geliştiriyor.

Davos Liderleri Metaversete Bir Araya Getiriyor

Dünya Ekonomik Forumu (WEF), İsviçre’nin Alp Dağları’ndaki evi Davos’un metaverse versiyonunu geliştiriyor.

Platform, Microsoft ve Accenture iş birliğiyle geliştiriliyor ve Microsoft Mesh kullanılarak inşa ediliyor. Proje, Microsoft’un Teams yazılımının Microsoft Mesh adı verilen daha sürükleyici bir versiyonu kullanılarak oluşturuluyor ve aralarında Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Meta’nın da bulunduğu yaklaşık 80 farklı kuruluştan katılım görecek.

Davos, Metaverse’e Adım Atıyor

Davos metaverse projesi, gerçek bir yerin metaverse versiyonunu yeniden geliştirmeye yönelik yapılan en son girişimlerden biri.

Dünya Ekonomik Forumu, projeye katılımı teşvik etmek için şirketleri sanal mağazalar kurmaya ve süregelen önemli konulardaki diyalog ve tartışmalara katılmaya çağırdı. Sanal köy, kamu-özel sektör iş birliğinin geleceğinin bir parçası olarak Microsoft ve Accenture ortaklığında oluşturulacak.

Organizatörler, metaverse versiyonun Davos’un yıl boyunca devam eden çevrimiçi bir versiyonunu oluşturarak daha fazla kamu-özel sektör işbirliğini kolaylaştıracağını umuyor. Resmi duyuruya göre, proje etki, küresel işbirliği, kapsayıcılık ve etkileşimi kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner