Yükleniyor...

Efsanevi Token YFI’nın Yükselişinin Sırrı Ne?

Chainlink'in yükselişi kripto para piyasasını ne kadar etkilerse etkilesin; kendisinden daha pahalı hale gelen son derece nadir bir kripto paranın ortaya çıkmasıyla gölgede kaldı:

efsanevi token yfi nin yukselisinin sirri ne

Chainlink’in yükselişi kripto para piyasasını ne kadar etkilerse etkilesin; kendisinden daha pahalı hale gelen son derece nadir bir kripto paranın ortaya çıkmasıyla gölgede kaldı: bu para Yearn.Finance (YFI).

Ultra kıt DeFi dijital varlığı, ilk çıkışından bu yana zirveye oynuyor. Yerel zirvelerden token başına 20.000 dolarlık büyük bir düşüş olmasına rağmen, Bitcoin ve Ethereum durgunlaşırken varlık %50’nin üzerinde toparlandı. Ancak YFI’nin bu başarısının nedeni ne idi?

DeFi Trendi Nereye Gidiyor?

DeFi trendi, yatırımcıların bir zamanlar yaşanan ICO patlamasını geri getirerek vahşi ve tuhaf bir dönüş yaptı.

DeFi fırınından yeni çıkan coin’ler, birçok kripto para yatırımcısını ağızlarında kötü bir tatla dalmaya bıraktı; DeFi alanındaki başka yerlerde varlıklar çok daha tatmin edici oldu.

Örneğin Yearn.Finance’i ele alalım. Bu DeFi altcoin’i 5.000 dolar seviyelerinde iken; neredeyse 40 bin dolar seviyelerine yükseldi. En yüksek fiyat şu anda Bitcoin’in geçen haftadaki fiyatından dört kat daha değerli olarak görünmektedir.

Bitcoin, Ethereum ve diğer en iyi kripto varlıkları, güçlü tutma girişimi için destek sağlamaya devam ediyor . Bununla birlikte YFI, bu güç merkezlerini tozunda bırakarak momentumun ne kadar yükseldiğini gösterdi.

YFI’nin son zamanlardaki kayıplarının %50’sini geri kazanmasına yardımcı olan bu yükseliş ivmesi sonucu, en iyi iki kripto para varlık kötü performans göstermeye devam ediyor.

Bu bir sonraki hedef olarak hareket ederse, YFI önümüzdeki günlerde 36.000 doları yeniden test etmek için uçabilir. DeFi token’ı oradan geçebilirse, yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi görülebilir.

YFI’lerin muazzam rallisini besleyen şeye gelince, DeFi şu anda iştah açıcı cazibesiyle yatırımcıları cezbeden, durdurulamaz bir trend. Bu kadar hızlı bir şekilde 5.000 dolardan 30.000 dolara yükselen token, tüm kripto para piyasası katılımcılarının dikkatini çekti.

Sadece 30.000 YFI token’ı var ve bu varlığa Bitcoin’den daha fazla kıtlık veriyor. Düşük arz aynı zamanda kripto para başına yüksek fiyatın ve varlığın fiyatının neden bu kadar değişken olmasının birincil nedenidir. Bununla birlikte aynı volatilite, YFI’yı son zamanlarda kripto para yatırımcıları için Bitcoin veya Ethereum’dan bile daha çekici hale getirdi, çünkü varlık onları ivme içinde kolayca yeniyor denilebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner