Yükleniyor...

Ekonomik Veriler Ethereum (ETH) ve Bitcoin’de (BTC) Long Pozisyonlarını Arttırıyor

ABD Federal Rezerv Başkanı yaklaşmakta olan 'zor zamanlar' konusunda uyardı.

Ekonomik Veriler Ethereum ETH ve Bitcoin’de BTC Long Pozisyonlarını Arttırıyor

ABD Federal Rezerv Başkanı yaklaşmakta olan ‘zor zamanlar’ konusunda uyardı. Ekonomik durgunluğa giren ülkelerin ardından Bitcoin, Ethereum, altın ve petrol ile ilgili long sözleşmeleri arttı.

Geçen haftanın başlarında, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, önümüzdeki zamanların şimdiki zamandan çok daha zor olabileceği konusunda uyardı. Bunun üzerine ABD Başkanı Donald Trump, Çin ile ticaret savaşının yaşanacağına dair bazı görüşler bildirdi.

Japonya ve Almanya zaten resesyona (durgunluk) girmiş durumda. Ülke çapında karantinalara devam eden ülkelerle birlikte, ekonomik durgunluğa dalmış olan ülkelerin sayısı önemli ölçüde artabilir.

Ethereum (ETH) ve Bitcoin’de Long Pozisyonları Artıyor

Çeşitli kripto borsalarından elde edilen veriler, insanların en sevdikleri kripto para birimi sözleşmeleri için long pozisyonuna girdiklerini gösteriyor. Durgunluk silahına karşı tüm zamanların savunması olarak algılanan altın, yıl başından bu yana önemli ölçüde değer kazandı. Birkaç hafta önce negatif olan ham petrol fiyatları şu anda 30 dolardan işlem görüyor.

ETH/USD Teknik Analizi

ETH için günün aralığı 207,01 – 217,10 dolar. Yazım sırasında ise Ethereum 213 dolardan işlem görüyor.

ETH/USD için günlük zaman aralığı Göreceli Güç Endeksi veya RSI’nin şu anda oldukça yükselişte olduğunu ortaya koyuyor.

Mevcut makroekonomik eğilimler, ekonominin birkaç ay daha bu durumda olabileceğini göstermektedir. Bu durumda, ETH/USD, 220 doları geçmek için gerekli zemine sahip gözüküyor.

Bitcoin veya Ethereum’a Yatırım Mantıklı Mı?

Bitcoin ve Ethereum kuşkusuz heyecan verici yatırım yolları gibi görünmektedir ve ilk yatırımını yapacak perakende yatırımcılar için öncelikli tercihlerdir.

Ancak, önde gelen yatırım dehası Warren Buffett, eldeki likit nakit hissesinin artık her şeyden daha önemli olduğunu düşünüyor. NYSE’de listelenen en pahalı şirket Berkshire Hathaway, 135 milyar dolarlık nakit varlığına sahip. Ve şu anda herhangi bir yatırım yapmıyorlar.

Omaha’nın büyücüsüne inanılırsa, en kötüsü henüz gelmemiş olabilir! Bu nedenle, BTC veya ETH gibi herhangi bir Bitcoin ve kripto para birimlerine daha önce yatırım yapanlar yatırımlarına devam edebilir. Ancak, yeni nakit akışını yeni yatırımlara kaydırmak için henüz erken gözüküyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner