Yükleniyor...

En Büyük Bitcoin Yatırımcıları Aynı Zamanda En Büyük Altcoin Yatırımcıları mı?

Asya merkezli büyük kripto para fonu Three Arrows Capital'in CEO'su ve baş yatırım sorumlusu Su Zhu, en büyük Bitcoin sahiplerinin aynı zamanda en büyük altcoin sahipleri olduğunu söylüyor.

En Buyuk Bitcoin Yatirimcilari Ayni Zamanda En Buyuk Altcoin Yatirimcilari mi

Asya merkezli büyük kripto para fonu Three Arrows Capital’in CEO’su ve baş yatırım sorumlusu Su Zhu, en büyük Bitcoin sahiplerinin aynı zamanda en büyük altcoin sahipleri olduğunu söylüyor.

Benzer şekilde zincir üstü pazar analizi firması Santiment’ten gelen veriler, Bitcoin ve çoğu altcoin’in balinaların hakimiyetinde kaldığını buldu.

Veriler Ne Gösteriyor?

Verilerden her zaman net bir anlatım çıkmıyor. Ancak bu verilerden çıkanlar balinaların, altcoin’lere de benzer şekilde Bitcoin’e hükmettiklerini gösteriyor. Zhu şöyle dedi :

“En büyük Bitcoin sahipleri aynı zamanda en büyük altcoin sahipleri. Bu her zaman doğruydu ve muhtemelen her zaman da doğru olacaktır. Yine de bu, BTC’nin en iyi para olmadığı anlamına gelmez.”

Verilere dayanarak, büyük Bitcoin sahiplerinin altcoin piyasasında görünmediği fikri muhtemelen yanlıştır. Santiment’teki araştırmacılar şunları açıkladı:

“Zincir içi verilerini izlediğimiz 855 varlıktan 727’si toplam arzının % 50’sine sahip ilk 100 adreste bulunuyor. Bitcoin (ve çoğu altcoin) hâlâ balinalara hakim durumda.”

Balinaların hem Bitcoin hem de altcoin piyasalarındaki güçlü varlığı, derin geri çekilmeler sırasında kripto para piyasalarındaki eş zamanlı düzeltmeyi açıklıyor.

Bitcoin büyük bir düzeltme gördüğünde hem büyük hem de orta büyüklükteki altcoin’ler, genellikle daha sert geri çekilmeler görerek art arda düşme eğilimindedir.

Bir boğa piyasasında, tipik olarak bir Bitcoin rallisini takiben altcoin’ler, 2018’in başlarında altcoin piyasasında görüldüğü gibi Bitcoin’den daha iyi performans gösterme eğilimindedir.

Ancak bir ayı piyasasında, altcoin piyasası Bitcoin’den daha büyük bir darbe alır. Mart ayında Bitcoin fiyatı 4.000 doların altına düştüğünde; Ethereum gibi büyük kripto para birimleri bile %40 ila %60 fiyat düşüşü gördü.

Bitcoin Konsolidasyonu Altcoin Piyasasını Canlandırıyor

Bu nedenle, Bitcoin dar bir aralıkta konsolide olduğunda veya sabit kaldığında, tarihsel olarak altcoin piyasasının yükselmesine neden olmuştur.

Ağustos ayı sonlarında, Amsterdam Borsasında tam zamanlı bir trader olan Michael van de Poppe, Bitcoin’in 10.000 doların üzerinde konsolide edeceğini söyledi. Uzatılmış bir konsolidasyon aşamasının muhtemelen altcoin’lerin ivmesini artıracağını da belirtti. Trader şöyle dedi :

“Günlük zaman diliminde, daha fazla ivme kazanmak için çok önemli seviyeye ulaştık. Düşüş farklılığı yalnızca bu 11.500 dolarlık bölgeyi kaybedersek görülür.”

O zamandan beri, altcoin piyasası güçlü bir yukarı hareket gördü. CoinMarketCap verileri, Bitcoin’in hakimiyetinin %58.1’e düştüğünü gösteriyor ve bu da iyileşmekte olan bir altcoin piyasasına işaret ediyor.

Merkezi Olmayan Finans (DeFi) ile ilgili kripto para birimleri, Bitcoin ve diğer büyük kripto para birimlerinden daha iyi performans gösterdi. Defipulse, DeFi pazarında kilitlenen toplam değerin 8 milyar dolara ulaştığını ve birçok DeFi token’ının toparlanmasına neden olduğunu gösteriyor.

DeFi Token’ınındaki Devasa Yükseliş

YFI, son 1 ayda ciddi anlamda artış gösterdi. Bilindiği üzere projenin kurucuları token’ın herhangi bir finansal değeri olmadığını ifade ediyordu. Fakat YFI, öyle bir yükseldi ki, yatırımcılarına ciddi kazançlar sunmaya başladı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan popüler kripto para borsası BitMex’in CEO’su Arthur Hayes, YFI’ın 100 bin dolarak fırlayabileceğini dile getirdi.

Böyle düşünen tek kişi Hayes değil. Onun dışında başka birçok uzman da YFI’ın talep olması halinde fiyatının daha da yükseleceğini dile getiriyor.

Bununla birlikte DeFi’ı ICO çılgınlığıyla bir tutanlar da var. Eğer DeFi ve YFI’a olan bu eğilim herhangi bir düzeltme olmaksızın devam ederse, ciddi bir çakılmanın görülebileceği ifade ediliyor.

Nedir Bu YFI?

yearn.finance (YFI) bir kripto para birimidir ve Ethereum platformunda çalışır. Ödünç verdiğiniz sermaye üzerinden getiri (getiri) sağlayan birden fazla protokol vardır. Bu verimler bir protokolden diğerine değişir. YFI, her bir protokolü araştırmadan sermayenizden maksimum değeri kazanabilmeniz için kredileri otomatikleştirir ve optimize eder. Token, Yearn Finance tarafından Tether gibi stabilcoin mevduatlarından getiri elde etmede bir araç olarak kullanılır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner