Yükleniyor...

En Garip Kripto Para Birimleri: Cennette Kullanılması Düşünülen ve Sofranıza Kadar Uzanan Kripto Paralar

Bread (Ekmek) Coin sizi besleyebilir mi veya Jesus (İsa) Coin size cennetten bir arsa satın alabilir mi?

kripto para

Bread (Ekmek) Coin sizi besleyebilir mi veya Jesus (İsa) Coin size cennetten bir arsa satın alabilir mi? İşte her geçen gün büyüyen kripto para piyasasında en garip kripto para adları:

İlginç Kripto Para Adları

Görünüşe göre yeni kripto paralar için isimler oluşturulurken kurucuları ellerinden geldiğince geniş ve derin düşünüyorlar. Ve bunu yaptıktan sonra, nihayetinde akıllarından ne geçtiği anlaşılıyor, biraz eğlence ve kullanıcılara paranın ne için kullanılabileceği hakkında biraz fikir veriyorlar.

Bazen, bir kriptonun isminin ardında özel bir hikaye olmadıkça, insanlar en sevdikleri filmleri, Yunan veya İskandinav tanrılarının isimlerini, İncil’de geçen isimleri, en sevdikleri romanları kullanıyor gibi görünmektedir.

Aşağıdaki bahsi geçecek tüm kripto para isimleri CoinMarketCap’ta listelenmektedir. Kripto paralar, kurucuları, bu isimleri koyarken muhtemelen hedefledikleri konulara göre ayrılmıştır. CoinMarketCap’teki sıralaması parantez içinde verilmiştir.

Sinema ve Kitap Dünyasından Etkilenen Kripto Paralar

FirstBlood (322. sırada) burada iyi bir örnektir. Piyasa günlük işlem hacmi 895 dolar olarak gerçekleşerek 0,099154 ​​dolar seviyesinde işlem görüyor. FirstBlood (ilk Kan) geçmişte aksiyon filmindeki ünlülerden John Rambo ile ilgili olduğu açıkça anlaşılıyor. Ubiq (540. sırada) adıyla anılan kripto parada, Philip K. Dick’in popüler bir romanının etkilenmiş görünüyor.

İncil’den Etkilenen Kripto Paralar

Jesus (İsa) Coin (1673), Noah (Nuh) Coin (221), Haven (Cennet) Protocol (576).

Tarihi Kişiliklerden Etkilenen Kripto Paralar

Davinci Coin (332), Mao Zedong (1176)

Yetişkinlere Yönelik Web Sitelerinden Etkilenen Kripto Paralar

Eroscoin (1220), Titcoin (1753), Bitcoin Adult (1846), Desire (Arzu) (1855), HOT Token (2248), Sexcoin (2266).

Yeri gelmişken önemli bir öngörüyü hatırlatmakta fayda var. Yetişkin içerik devi PornHub, Tron’un TRX’i ve Verge’yi zaten kabul etmiş durumda. Ancak, PayPal ile işbirliğine girebilmek için XRP’yi de kabul edebileceğine dair duyumlar bulunuyor.

Özel İsimlerden Etkilenen Kripto Paralar

Bu gibi bazı token isimleri sadece eğlence için çıkarılmıştır.

Bread (Ekmek), Aelf (ELF), Deeponion (Soğan), Evil Coin, BROTHER (Kardeş), BUDDY (Vücut), Cabbage (Lahana), Dynamite, HiCoin, DeepBrain (Beyin) Chain, TrollCoin, Nuggets, Bunny (Tavşan) Token. Bu özel isimlerden etkilenen en dikkat çeken kripto paralar ise şüphesiz, TrumpCoin ve PutinCoin’dir. PutinCoin 40 dolara yakın bir seviyede işlem görüyor. Hatta Bitcoin CZ bile var.  Changpeng Zhao’nun büyük bir hayranı tarafından oluşturulmuş gibi geliyor.

Bahsetmeye değer başka bir token’de John McAfee tarafından oluşturulan WHACKD token. Popüler meme “Jeffrey Epstein Kendini Öldürmedi” ye dayanmaktadır. Cinsel tacizle suçlanan ancak hapishane hücresinde intihar eden Amerikalı bir finansçı olan Jeffrey Epstein’ın intihar etmediği, öldürüldüğü düşünülüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x