En kötü ne olabilir? Bitcoin için alternatif senaryo • Coinkolik
Yükleniyor...

En kötü ne olabilir? Bitcoin için alternatif senaryo

Kripto analisti Rekt Capital, Bitcoin için olası senaryoları değerlendirirken, en kötü ihtimali de ortaya koydu.

bitcoin 8

Kripto analisti Rekt Capital, Bitcoin için olası senaryoları değerlendirirken, en kötü ihtimali de ortaya koydu. Analiste göre, BTC’nin dibi göreceği varsayılırsa 20 bin dolar seviyesine kadar düşebilir.

20 bin dolara yeniden ziyaret

Önde gelen kripto analisti Rekt Capital’e göre, Mayıs 2024’teki halving etkinliğine kadar önümüzdeki 5,5 ay içinde Bitcoin için en kötü senaryo, 20 bin dolar seviyesine yeniden bir ziyaret olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yani söz konusu senaryo gerçekleşirse, halihazırdaki 34 bin 500 dolar civarındaki fiyatlardan yüzde 42’lik bir düşüş olacak. Ancak Rekt Capital, genellikle düşük olasılıklara sahip oldukları için en kötü senaryoların nadiren gerçekleştiğini vurguladı.

Bununla birlikte, Bitcoin’in bir rahatlama rallisinin ardından bu düşük seviyeleri yeniden test etmesi için piyasa yapısında dramatik bir değişimin gerçekleşmesi gerektiği belirtildi. Ayrıca 30 bin ila 20 bin dolar arasındaki çoklu kilit destek seviyelerinin kırılması gerekecek.

69 bin dolara çıkmıştı

Bir sonraki blok ödülünün yarılanmasına sadece 5,5 ay kaldı ve Bitcoin tarihi bir yarılanma öncesi döneme girecek. 2020 yarılanması, 69 bin dolara yükselen parabolik bir boğa koşusu başlatmıştı.

Geçmişteki yarılanma döngüleri bir gösterge olarak kabul edilirse, Bitcoin, yarılanma olayından önceki aylarda yatay veya yukarı doğru konsolidasyon eğilimi gösterebilir ve sonrasındaki 12-18 ay içinde bir çıkış yapabilir.

Öte yandan 20 bin dolarlık alan, makro düzeyde daha yüksek bir zaman dilimi destek bölgesi olarak uygun olmaya devam etse de, mevcut seviyelerden hızlı bir şekilde yeniden ziyaret edilmesi pek olası görünmüyor. Kısa vadede böyle bir düşüşü tetiklemek için büyük bir siyah kuğu olayı veya küresel ekonomik şok gerekir.

Kripto analisti Rekt Capital’e göre, en kötü durumda 20 bin dolarlık düşük seviyelere dönüş tamamen göz ardı edilemez, ancak mevcut piyasa koşulları göz önüne alındığında önümüzdeki 5 ay içinde pek olası görünmüyor. Ancak ihtiyatlı risk yönetimi, her koşula hazırlıklı olmayı da gerektirir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x