Yükleniyor...

eToro: Facebook, Libra’yı Bırakmalı!

Online alım satım platformu eToro’nun Blockchain geliştiricileri, Facebook'un Libra yerine diğer stablecoin'lerden birini desteklemesi gerektiğini savundular.

eToro Facebook Librayı Bırakmalı

Online alım satım platformu eToro’nun Blockchain geliştiricileri, Facebook’un Libra yerine diğer stablecoin’lerden birini desteklemesi gerektiğini savundular.

eToro’nun Blockchain araştırma birimi olan eToroX Labs, Facebook’un kripto projesinin dünya finansal hizmetler sektörünü derinden sarsacak, çığır açan bir fırsat olmasına rağmen sosyal medya devinin başarılı olmak için stratejisini değiştirmesi gerektiğini belirtti.

Sosyal medya devine en başından beri güvenmeyen ve karşısındaki güçlü bir muhalefet oluşturan isimler, projenin ilerleyişini sarsmakla kalmadılar, Amerikalı politikacıların Libra projesine “ZuckBucks (Zuckerberg parası)” tabirini kullanmalarını ve projenin ayaklar altına alınmasına neden oldular. Ve şimdiye kadar başarılı da oldular. En başından projenin destekçisi olan Visa, MasterCard, PayPal gibi şirketler projeden ayrıldı.

Facebook, Dijital Cüzdan Altyapısı Calibra’ya Odaklanmalı

eToroX Labs araştırmacıları, Facebook’un küresel olarak finansal katılımı iyileştirecek bir eşler arası (P2P) ödeme ağı geliştirme üzerine kurduğu hedeflerinden vazgeçmemesi gerektiğini savunarak, hedefleri doğrultusunda savaşmaya devam etmesi gerektiğini ifade ediyor. Araştırmacılara göre Facebook, Libra’ya engel teşkil eden düzenlemeleri üçüncü parti ortaklarla işbirliği yaparak çözebilir.

eToro’ya göre, bağımsız ve birden fazla fiat para birimi ile desteklenen stablecoin’ler, Facebook’un karşılaştığı yasal engelleri ortadan kaldıracak potansiyele sahip. Sosyal medya devi bu şekilde dünya çapında 2.7 milyar kullanıcıya hitap etmesi beklenen dijital cüzdan altyapısı Calibra’ya odaklanabilir.

Bu alanda deneyimli bir firma olan eToro; ABD doları, avro ve sterlin tarafından desteklenen stablecoin’ler üzerinden hizmet sunan aktif bir sağlayıcı konumunda. Firmanın CEO’su ve kurucusu Yoni Assia, Libra Vakfı’nın “ödeme işlemlerini yürütmek için Libra zincirini kullanan üçüncü parti yönetişim” mantığı ile hareket etmeleri gerektiğini söyledi. Bu sayede düzenleyici kurumlardan olumlu yanıt alma ihtimalleri artacak. Assia konuyla ilgili olarak şöyle konuştu:

“Düzenlemelere ve buna bağlı uyumluluk şartlarına uygun biçimde hareket etmek için; stablecoin, emtia veya diğer finansal araçlara teminat sağlanması gerekir ve bu da ancak Libra’nın parasal işlemlerden tamamen çıkarılmasıyla mümkün olur.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x