Yükleniyor...

Euler Finance, Denetimlere Rağmen Olumsuz İlerliyor!

Borç verme platformu olan Euler Finance'ın CEO'su Micheal Bentley, şirketin çok sayıda önlem almasına rağmen hacklendiğini ifade etti.

Euler finance hacker

Borç verme platformu olan Euler Finance’ın CEO’su Micheal Bentley, şirketin çok sayıda önlem almasına rağmen hacklendiğini ifade etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto sekötrünün ivmesini yukarı çevirmesiyle birlikte, yaşanan illegal olaylar da artmıştı. Kripto hırsızları, saldırı yöntemlerini çeşitlendirip hedeflerini büyük şirketlere yönelttiler. Ethereum tabanlı olan popüler borç verme platformu Euler Finance, birkaç gün önce saldırıya uğradığını belirtmişti. Ayrıca Gerçekleşen saldırının kripto hırsızına teklifte bulunan Euler Finance, gündeme tamamiyle oturmuş oldu. Bentley ise yaşanan olay zincirine yönelik görüşlerini belirterek, “2 yılda birçok denetimden geçmiştik” dedi.

Bentley, Şirketin Birçok Denetimden Geçtiğini Vurguladı

indir 1

196 milyon dolarlık dev kripto saldırısına uğrayan Euler Finance’dan yeni haberler gelmeye devam ediyor. Bentley’in şirkete olan güvenini “denetimler üzerinden yorumlaması” dikkatleri çekmiş görünüyor. Farklı firmalardan farklı sistemler ile güvenlik sağlandığını bildiren CEO, şirketin güvenliğe dair aksaklıklarının önceki süreçte olmadığını belirtmişti.

Kripto pazarının hızla yükselmesi, kripto dolandırıcılıklarını harekete geçirmiş halde. Özellikle de farklı sistemlere başvuran saldırganlar, son günlerde daha da aktif hale geldi. Birçok global şirket yatırımcıların “önlem alması ve dikkatli olması konusunda” uyarılarına devam ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x