Yükleniyor...
Sponsored

Eurasia Blockchain Summit İstanbul’dan Öne Çıkanlar

İlki 2019 yılında gerçekleştirilen Eurasia Blockchain Summit Istanbul'un ikincisi, geçen hafta sonu düzenlendi.

Eurasia Blockchain Summit Istanbuldan One Cikanlar

İlki 2019 yılında gerçekleştirilen Eurasia Blockchain Summit Istanbul‘un ikincisi, geçen hafta sonu düzenlendi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İstanbul’un son zamanlardaki en popüler etkinlik mekanlarından biri olan Tersane İstanbul‘da düzenlenen etkinlikte blokzincir teknolojisinin geleceği konuşuldu.

“Avrasya’nın en büyük blockchain zirvesi” olarak tanımlanan etkinliğin açılış konuşmasını Eurasia Blockchain Summit Co-Founder’ı Ayperi Kaya yaptı. Hemen ardından ise sahneye Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır çıktı. Kacır, blokzincir teknolojisine duyulan ilginin altını çizerek, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin yaptığı çalışmalardan da kısaca bahsetti. Bu iki açılış konuşmasının hemen ardından Eurasia Blockchain Summit Istanbul resmen başlamış oldu.

Etkinliğin ilk gününde, NFT’ler, Fintech dünyası ve metaverse ilgili konuşmalar ön plandaydı. Eğitimciler ve sektördeki şirket yetkilileri, blokzinciri dünyasının gelişiminden, metaverse’ün geleceğine uzanan farklı konuşmalar gerçekleştirdi.

Eurasia Blockchain Summit’in İkinci Gününde Neler Yaşandı?

Eurasia Blockchain Summit Istanbuldan One Cikanlar

Eurasia Blockchain Summit İstanbul etkinliğinin ikinci gününde, web3 ve blokzincir teknolojisinin genelden özele kadar birçok faaliyet alanı ele alındı.

Melis Hazal Karagöz’ün konuşmasıyla yapılan ikinci günün açılış konuşmasından sonraki ilk konu merkez bankalarının dijital paralara yaklaşımı oldu. Türkiye ve yurt dışındaki profesörleri bir araya getiren etkinlikte blokzincir teknolojisinin sağladığı avantajlar ve güvenlik konularının üzerinde duruldu.

İkinci günün öğlen saatlerinden sonra, blokzincir teknolojisiyle birlikte hayatımızda daha iç içe olduğumuz oyun endüstrisinin gelişimi konuşuldu. Müzik ve sosyal medya ile ilgili konular da günün ilerleyen saatlerinde blokzincir ile bağdaştırılırken, blokzincir için yapılan yatırımlar üzerine de konuşmalar gerçekleştirildi.

Toplam 2 güne bölünen etkinlikte, sabah 10’dan akşam saatlerine kadar oturumlar devam etti. Katılımcılar hem alanında uzman isimlerin konuşmalarını dinledi hem de networking yapma imkanı buldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x