Yükleniyor...

Europol ChipMixer’ı Kapattı ve Bitcoin’lerini Ele Geçirdi

Europol, ChipMixer'ı kapattı ve 46 milyon dolar değerinde Bitcoin'e el koydu.

kara para

Europol, ChipMixer’ı kapattı ve 46 milyon dolar değerinde Bitcoin’e el koydu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ChipMixer’ın 46 milyon dolar değerindeki Bitcoin’ine el kondu. Europol şirketi kara para aklamayı kolaylaştırdığı iddiasıyla kapattı.

Kripto Karıştırıcısı ChipMixer Europol Tarafından Kapatıldı

Europol, 46 milyon dolar değerindeki Bitcoin’e el koydu ve bir kripto işlem karıştırıcısı olan ChipMixer‘ı 3,8 milyar dolar değerinde kara para aklamayı kolaylaştırdığını iddia ederek kapattı.

Avrupa Birliği Kolluk Kuvvetleri İşbirliği Ajansı bir diğer adıyla Europol‘den yapılan  duyuruya göre, Amerikan ve Avrupa federal yetkilileri varlıklara el koymak ve platformu tasfiye etmek için harekete geçtiği için, kripto tumbler ChipMixer, kanun uygulayıcıların hedefi oldu.

Kara Para Aklama Sucu

ABD ve Alman makamları, kara para aklama faaliyetlerine karıştığı iddiasıyla ChipMixer altyapısını kapattı. Şirkete ait dört sunucu, yaklaşık 1.909 Bitcoin (yaklaşık olarak 46 milyon dolar) ve 7 TB veri ele geçirdi. Belçikalı, Polonyalı ve İsviçreli yetkililer de soruşturmada ekiplere destek verdi.

2017’den beri faaliyet gösteren platform, DarkWeb pazarları, fidye yazılımı, yasa dışı mal kaçakçılığı, çocuk istismarı materyali ve çalıntı kripto ile bağlantılı 152.000 BTC değerinde kripto varlığının aklanmasını kolaylaştırmış olabileceği sebebiyle kapatıldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x