Yükleniyor...

Evden Çalışarak Para Kazanmanın “Kripto” Yolu

Yeni koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle birçok ülkenin karantinaya alındığı ilan edildi ve hal böyle olunca birçok insan evden çalışmaya başladı.

Ekran Resmi 2020 03 14 21.45.06

Yeni koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle birçok ülkenin karantinaya alındığı ilan edildi ve hal böyle olunca birçok insan evden çalışmaya başladı. Bununla birlikte, son bir haftadır fiyatlarında ciddi çöküşler yaşanmasına rağmen kripto para piyasasından farklı şekillerden para kazanmak mümkün.

Kripto ağları yıllardır birbirine bağlı halde çalışan fikir liderleri ve geliştiriciler ile birlikte faaliyet gösterdi, göstermeye de devam ediyor. Bitcoin’in (BTC) ortaya çıkmasından itibaren yıllar boyunca kimse yaratıcısı olan Satoshi Nakamoto ile yüz yüze tanışma şansını bulamadı. Özellikle son günlerde küresel anlamda başımıza bela olan koronavirüs salgınından sonra Google’da yapılan evden çalışma aramalarında ciddi bir artış olduğu görülüyor.

Kripto para piyasasında yıllar geçtikçe birçok ekip oluştu ve bu ekipler bir çatı altında toplanmak yerine genel olarak evden çalışan bireyler topluluğu olmayı tercih etti. Kripto girişimleri, zamandan para kazanmak mantalitesi altında birçok yeniliğe imza attı. Birçok girişimci, ayı piyasasında bile kripto para piyasasından pasif gelir elde etmeyi başardı.

Dağıtık bir halde bulunan bu ekipler, her geçen gün teknolojik ilerleme kaydediyor. Geleneksel bankacılık sisteminin yüksek işlemli transfer ücretleri gelişen bu teknoloji sayesinde kripto para piyasasında oldukça düşük seviyelere geriledi. Geliştirici ekipleri özellikle açık kaynaklı projelerde kendilerini gösterdiler. Bu projelerden birine en güzel örnek ise Ethereum (ETH). Ethereum, ağı tamamen uzaktan çalışan bir ekip tarafından yönetiliyor.

Blockchain teknolojisi ise kendi başına uzaktan fikir alış verişinin sağlanabildiği kayıt tutmaya yarayan bir ekosistem. Bu teknolojiyi kullanarak kendi kripto paranızı yaratabilir, mevcut kripto para geliştirici ekiplerine katılabilir ya da kripto varlık ticareti yapabilirsiniz: “O daha önceden yapılmıştı, çok geç kaldın diyenleri asla dinleme; fikirlerini hayata geçir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner