Yükleniyor...

Eylül Ayında İlk 10 Kripto Para Biriminden Dokuzunun Hacmi Düştü

EToro; Bitcoin, Ethereum ve XRP'nin çok daha zayıf ticaret hacmine rağmen zirvede kaldığını söylüyor.

Eylul ayinda ilk 10 kripto para biriminden dokuzu hacmi dusurdu

EToro; Bitcoin, Ethereum ve XRP’nin çok daha zayıf ticaret hacmine rağmen zirvede kaldığını söylüyor.

Sosyal ticaret platformu eToro’daki en popüler on kripto paradan dokuzu, Eylül ayında işlem hacminde düştü.

Her zamanki gibi Bitcoin, Ethereum ve XRP, Eylül ayında en çok işlem gören ilk, ikinci ve üçüncü kripto paralardı ve Ağustos ayından itibaren sıralarını korudu. Yine de pozisyonlarını korumalarına rağmen, eToro’nun raporuna göre üçü de aylık işlem hacminde sırasıyla %43,%48 ve %67’lik düşüş yaşadı.

Ethereum, ölçeklendirme sorununa bir çözüm olarak parçalama uygulamasına ve bir iş kanıtı protokolünden bir risk kanıtı protokolüne geçişine devam ediyor. Tüm bu değişiklikler, Ethereum 2.0’ın Aşama 0’ı olarak markalandı. Blockchain analitik firması Messari’ye göre, değeri bu yıl şimdiye kadar neredeyse iki katına çıktı ve aktif adres sayısı Bitcoin’in %49’una göre %118 arttı.

Bununla birlikte, Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesiyle ilgili gecikme uyarıları, rakipler için olumlu bir gelişme oldu.

Binance Coin, Ağustos ve Eylül ayları arasında yedinci sıradan dördüncü sıraya yükseldi. Yaz boyunca yüksek hacimde işlem gören Tezos, dördüncüden sekizinciliğe geriledi. EToro, “eToro’nun aylık kripto para raporlarının başlangıcından bu yana” merkezi olmayan bir uygulamanın ilk kez ilk beşten düştüğüne işaret ettiği için bunun dikkate değer olduğunu belirtti.

NEO, geçen ay popülaritesini %2 oranında artıran tek kripto paraydı.

EToro için bir piyasa analisti olan Simon Peters, Eylül ayındaki düşüş trendine daha iyi bir bakış açısı getirdi ve “Eylül, enerjik bir Ağustos ayının ardından bastırıldı” dedi. Ethereum ve Tron gibi yazılım platformlarının sırasıyla %160 ve %84 kazançlar görmesiyle 2020’de her kripto paranın olumlu performans gösterdiğini belirtmek gerekir. Kripto para ticareti faaliyeti Eylül ayı için düşmüş olabilir, ancak 2019 ile karşılaştırıldığında oldukça yükselişte.” diye de ekledi.

Geçtiğimiz yaz yaşanan boğa sonrasında, yatırımcılar bu kârların bir kısmını almak isteyeceklerdi. Peters, bunun ticaret hacmindeki düşüşü açıkladığını ileri sürdü. Ona göre yatırımcılar kripto paralarının “başka bir boğa koşusuna başladığını” hissettiklerinde, doğal olarak düzeltilecek bir şeydi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner