Yükleniyor...

F2Pool CEO’su Bitcoin Blok Ödülünün Yarıya İndirilmesiyle İlgili Konuştu

Dünyanın altıncı en büyük kripto para birimi madencilik havuzu F2Pool'un kurucu ortağı ve CEO'su olan Mao Shixing, 2020'de gerçekleşmesi beklenen Bitcoin blok ödülünün yarıya indirilmesinin kripto para ekosistemine etkisinin oldukça düşük olacağını düşündüğünü açıkladı.

Bitcoin Blok Ödülü

Dünyanın altıncı en büyük kripto para birimi madencilik havuzu F2Pool’un kurucu ortağı ve CEO’su olan Mao Shixing, 2020’de gerçekleşmesi beklenen Bitcoin blok ödülünün yarıya indirilmesinin kripto para ekosistemine etkisinin oldukça düşük olacağını düşündüğünü açıkladı.

Bitcoin blok ödülünün yarına indirilmesi amiral gemisi kripto para biriminin enflasyon oranını düşürecek şekilde ayarlanmış olup, blok ödülünün 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşmesini sağlayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Blok ödülünün yarıya indirilmesi her dört yılda bir veya kripto para biriminin ağındaki 210 bininci bloğunda meydana geliyor. En yakın Bitcoin blok ödülünün yarıya indirilmesi etkinliğinin 2020 Mart’ta gerçekleşmesi bekleniyor.

Bazıları, madencilik ödülünün düşecek olmasından dolayı kripto para birimini korumak için daha fazla kaynak gerekeceğini ve bunun karşılığında daha az BTC çıkarılacağından dolayı Bitcoin’in fiyatının artacağını iddia ediyor.

CEO’ya göre, madencilik ekipmanlarından elde edilen yatırım getirisi zamanla artacak ve kripto para birimi madenciliğinin geleceği amaç için kullanılacak olan ev tipi donanımlara dayanacak. CEO’nun iddiası, Bitcoin madencilerinin sayısında dramatik bir artışın yaşanacağını ve Bitcoin ekosistemindeki oyuncuların büyük bir bir büyüme göreceğini işaret ediyor.

Shixing, yaklaşımına rağmen Bitcoin blok ödülünün yarı indirilmesi öncesinde veya sonrasında Bitcoin’in fiyatının hangi düzeyde olacağıyla ilgili herhangi bir tahminde bulunmadı.

Bitcoin blok ödülünün yarıya indirilmesinin gerçekleşeceği günü gösteren zaman sayacına buradan ulaşabilirsiniz.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x