Yükleniyor...

F9 Research Ortağı Jim Greco, Kripto Piyasasının Neden Düştüğünü Açıkladı

Kripto şirketi F9 Research'ün genel ortağı Jim Greco, kripto para piyasasındaki son durumu değerlendirdi.

f9 research ortagi jim greco kripto piyasasinin neden dustugunu acikladi

Kripto şirketi F9 Research’ün genel ortağı Jim Greco, kripto para piyasasındaki son durumu değerlendirdi. 

F9 Research’ten Jim Greco, The Block’un The Scoop adlı podcast programına katıldı. Kripto piyasasındaki son çöküşün enflasyonun kalıcı olmasına dair makro endişelerden kaynaklandığını söyleyen Greco, bu süreçte sadece güçlü kripto şirketlerinin hayatta kalacağını söyledi.

Daha önce aktardığımız üzere geçen Cuma açıklanan ABD enflasyon verileri %8.6 ile beklentilerin üzerinde seyretmişti. Söz konusu veri, Fed üzerinde faiz artırımına yönelik baskıyı artırırken riskli varlıklarda da düşüşe neden oldu. Sadece kripto piyasası değil, ABD hisse senedi piyasası da sert düşüş yaşadı.

Greco ayrıca bu düşüşün kripto şirketlerinin şişirilmiş değerlemelerini gerçek seviyelere getireceğine inanıyor:

“Bu şirketler hiç 10 milyar dolar değerinde miydi ya da değerlemeleri her neyse? Muhtemelen değildi. Bence bunları mümkün kılan sadece geçen yıl hacimlerin ve oynaklığın yönüne bakan ve bunların 2025’e kadar durmayacağını düşünen yatırımcılardı. Ancak şimdi büyük bir düzeltme yaşadık ve 2025’e ilişkin bu projeksiyonların şimdi neye benzediği oldukça açık ve bunun bu projeksiyonlar ile alakası bile yok.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner