Yükleniyor...

Facebook’tan 10.000 Dolar Ödüllü Libra Programı!

Haziran ayında büyük bir duyuru yaparak kendi kripto para projesi Libra'yı duyuran ve tüm dünyanın dikkatini çeken Facebook, yaptığı yeni duyuru ile Libra projesi için bug bounty olarak bilinen hata bulma programını başlattığını açıkladı.

Facebook Libra 1

Haziran ayında büyük bir duyuru yaparak kendi kripto para projesi Libra’yı duyuran ve tüm dünyanın dikkatini çeken Facebook, yaptığı yeni duyuru ile Libra projesi için bug bounty olarak bilinen hata bulma programını başlattığını açıkladı.

Bug bounty olarak bilinen bu hata bulma yöntemi piyasaya yeni çıkacak olan projeler için yapılmaktadır. Bu şekilde hataların kötü amaçlı kişilerden önce tespit edilerek giderilmesi hedeflenmektedir.

Sosyal medya devi projesinde herhangi bir güvenlik açığı bulanlara 10.000 dolara kadar para ödülü vermeyi vaat ediyor. MasterCard, Visa, PayPal ve Uber gibi devlerin desteklediği Libra Derneği programın sorumlu kurumu durumunda.

Libra Derneği’nin kurucu üyelerinden Diogo Monica konu hakkında yaptığı açıklama ile bulunan kritik hatalar için ciddi ödüller verileceğini ve bunun Libra topluluğu için çok iyi bir tecrübe sağlayacağını kaydetti. Libra Derneği’nin yöneticilerinden Dante Disparte, konuya ilişkin yaptığı ek açıklamada Libra’nın test ağının hala gelişim aşamasında olduğunu ve bug bounty programı ile bulunan açıkların final versiyonunu oldukça ciddi bir şekilde etkileyeceğini ifade etti.

Kripto para analiz firması Chainalysis‘in yöneticisi Jesse Spiro, Facebook’un Libra için bug bounty programını bu kadar erken bir dönemde başlatmasının büyük bir öngörüyü içerdiğini söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x