Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Facebook'tan 10.000 Dolar Ödüllü Libra Programı!

Facebook’tan 10.000 Dolar Ödüllü Libra Programı!

ABONE OL:google-news

Haziran ayında büyük bir duyuru yaparak kendi kripto para projesi Libra’yı duyuran ve tüm dünyanın dikkatini çeken Facebook, yaptığı yeni duyuru ile Libra projesi için bug bounty olarak bilinen hata bulma programını başlattığını açıkladı.

Bug bounty olarak bilinen bu hata bulma yöntemi piyasaya yeni çıkacak olan projeler için yapılmaktadır. Bu şekilde hataların kötü amaçlı kişilerden önce tespit edilerek giderilmesi hedeflenmektedir.

Sosyal medya devi projesinde herhangi bir güvenlik açığı bulanlara 10.000 dolara kadar para ödülü vermeyi vaat ediyor. MasterCard, Visa, PayPal ve Uber gibi devlerin desteklediği Libra Derneği programın sorumlu kurumu durumunda.

Libra Derneği’nin kurucu üyelerinden Diogo Monica konu hakkında yaptığı açıklama ile bulunan kritik hatalar için ciddi ödüller verileceğini ve bunun Libra topluluğu için çok iyi bir tecrübe sağlayacağını kaydetti. Libra Derneği’nin yöneticilerinden Dante Disparte, konuya ilişkin yaptığı ek açıklamada Libra’nın test ağının hala gelişim aşamasında olduğunu ve bug bounty programı ile bulunan açıkların final versiyonunu oldukça ciddi bir şekilde etkileyeceğini ifade etti.

Kripto para analiz firması Chainalysis‘in yöneticisi Jesse Spiro, Facebook’un Libra için bug bounty programını bu kadar erken bir dönemde başlatmasının büyük bir öngörüyü içerdiğini söyledi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar