Anasayfa Blockchain Facebook, Akıllı Sözleşmeler Üzerine Uzmanlaşmış Bir Blockchain Şirketini Satın Aldı

Facebook, Akıllı Sözleşmeler Üzerine Uzmanlaşmış Bir Blockchain Şirketini Satın Aldı

Sosyal medya devi Facebook sessizce bir Blockchain şirketini satın aldı. İsimsiz kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Facebook, University College London araştırmacıları tarafından kurulan bir Blockchain şirketi olan Chainspace’i satın aldı.

Blockchain Teknolojisinin Gücüden Yararlanmanın Yollarını Arıyoruz

Chainspace, web sitesinde projesini ölçeklenebilirlik, hız ve gizlilik için Blockchain kullanan gezegensel ölçekli akıllı sözleşmeler platformu olarak tanımlıyor. Bir Facebook sözcüsü eski Chainspace çalışanlarının kendi Blockchain bölümlerinde çalıştığını doğruladı. Sözcü, diğer birçok şirket gibi Facebook’un da Blockchain teknolojisinin gücünden yararlanmanın yollarını araştırdığını söyledi. Facebook’un Chainspace’in araştırma ekibiyle teknolojisinden daha fazla ilgilendiği, ancak hem ekip hem şirketin teknolojisi için tümüyle şirketi satın aldığı belirtiliyor.

Facebook’un bir Blockchain ve bir kripto para birimi projesi üzerinde çalıştığı iddiaları zaman zaman gündeme geliyor. Şirket, bu projenin nerede kullanılacağı konusunda ser verip sır vermezken, kaynaklar projenin mesajlaşma platformu WhatsApp’a entegre bir fiat destekli stablecoin şeklini alacağını öne sürüyor. Sosyal medya devinin kripto projesi üzerinde yaklaşık 40 kişinin çalıştığı bildiriliyor. Kripto projesine Messenger’ın eski başkanı ve eski Coinbase yönetim kurulu üyesi David Marcus liderlik ediyor.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları