Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Facebook Ekibi WhatsApp için Kripto Para Geliştiriliyor Olabilir

Facebook Ekibi WhatsApp için Kripto Para Geliştiriliyor Olabilir

ABONE OL:google-news

Bloomberg’in kaynaklardan edindiği bilgiye göre Facebook bir stablecoin geliştiriyor. Facebook’un stablecoin’in bağlı olacağı varlık üzerinde stratejik geliştirmeler yaptığı ve bundan dolayı token’ın yakın zamanda piyasaya sürülmesinin mümkün olmadığı belirtiliyor.

Facebook’ın kripto para ile özellikle Hint işlem piyasasını hedefleyeceği edinilen bilgiler arasında. Şu anda Hindistan işlem piyasası küresel açıdan oldukça önemli bir yere sahip. Dünya Bankası’Nın verilerine göre Hindistan’da 2017 yılında yaklaşık olarak 69 milyar dolar değerinde yabancı döviz cinsinden işlem gerçekleştirildi.

Hndistan’daki WhatsApp kullanıcı sayısının da 200 milyonu aştığını da belirtelim. WhatsApp’ın veri ve internet maliyetlerini düşürmesinden dolayı Hindistan’ın taşra kesimlerinde kullanım oranı ise bir hayli yüksek.

Tüm bunlarla birlikte Facebook’un kripto paralar için düşüncesi geçtiğimiz yıl önemli ölçüde değişti. Sosyal medya devi 2018’in Ocak ayında kripto para reklamlarının sık sık yanıltıcı ya da aldatıcı uygulamalarla ilişkilendirildiği iddiasıyla kripto para reklamlarını yasakladı.

Mayıs ayında Facebook’un mesajlaşma uygulaması Messenger’ın yöneticisi David Marcus, şirket içinde bir Blockchain araştırma ekibi kurulduğunu söyledi. Marcus’un bu açıklamayı yaptığı dönemde  San Francisco merkezli kripto para borsası ve cüzdan sağlayıcısı olan Coinbase’in yönetim kurulu üyesi olarak görevi devam ediyordu. Marcus, Facebook’ta sıfırdan Blockchain teknolojisini en iyi şekilde nasıl yararlanacaklarını bulmak için küçük bir grup kuracağını açıkladı. Ağustos ayında ise Marcus, çıkar çatışmasını önlemek için Coinbase’in yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

Haziran ayına gelindiğinde ise Facebook kripto para reklamlarıyla ilgili koyduğu yasağı kaldırdı, ancak ICO reklamları yasaklandı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar