Yükleniyor...

Facebook Ekibi WhatsApp için Kripto Para Geliştiriliyor Olabilir

Bloomberg’in kaynaklardan edindiği bilgiye göre Facebook bir stablecoin geliştiriyor.

Facebook WhatsApp Kripto Para

Bloomberg’in kaynaklardan edindiği bilgiye göre Facebook bir stablecoin geliştiriyor. Facebook’un stablecoin’in bağlı olacağı varlık üzerinde stratejik geliştirmeler yaptığı ve bundan dolayı token’ın yakın zamanda piyasaya sürülmesinin mümkün olmadığı belirtiliyor.

Facebook’ın kripto para ile özellikle Hint işlem piyasasını hedefleyeceği edinilen bilgiler arasında. Şu anda Hindistan işlem piyasası küresel açıdan oldukça önemli bir yere sahip. Dünya Bankası’Nın verilerine göre Hindistan’da 2017 yılında yaklaşık olarak 69 milyar dolar değerinde yabancı döviz cinsinden işlem gerçekleştirildi.

Hndistan’daki WhatsApp kullanıcı sayısının da 200 milyonu aştığını da belirtelim. WhatsApp’ın veri ve internet maliyetlerini düşürmesinden dolayı Hindistan’ın taşra kesimlerinde kullanım oranı ise bir hayli yüksek.

Tüm bunlarla birlikte Facebook’un kripto paralar için düşüncesi geçtiğimiz yıl önemli ölçüde değişti. Sosyal medya devi 2018’in Ocak ayında kripto para reklamlarının sık sık yanıltıcı ya da aldatıcı uygulamalarla ilişkilendirildiği iddiasıyla kripto para reklamlarını yasakladı.

Mayıs ayında Facebook’un mesajlaşma uygulaması Messenger’ın yöneticisi David Marcus, şirket içinde bir Blockchain araştırma ekibi kurulduğunu söyledi. Marcus’un bu açıklamayı yaptığı dönemde  San Francisco merkezli kripto para borsası ve cüzdan sağlayıcısı olan Coinbase’in yönetim kurulu üyesi olarak görevi devam ediyordu. Marcus, Facebook’ta sıfırdan Blockchain teknolojisini en iyi şekilde nasıl yararlanacaklarını bulmak için küçük bir grup kuracağını açıkladı. Ağustos ayında ise Marcus, çıkar çatışmasını önlemek için Coinbase’in yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

Haziran ayına gelindiğinde ise Facebook kripto para reklamlarıyla ilgili koyduğu yasağı kaldırdı, ancak ICO reklamları yasaklandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner