Yükleniyor...

Facebook’un Kripto Parasının Adı “GlobalCoin” ve 2020 Yılında Geliyor!

BBC'nin haberine göre, sosyal medya devi Facebook, “GlobalCoin” adını verdiği kripto parasını 2020'de piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Facebook Kripto Para GlobalCoin

BBC’nin haberine göre, sosyal medya devi Facebook, “GlobalCoin” adını verdiği kripto parasını 2020’de piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

BBC, Facebook’un 2020 yılının ilk çeyreğine kadar birçok ülkede kripto para bazlı ödeme sistemini başlatmayı planladığını ve bu yılın sonuna kadar denemelere başlamak istediğini öne sürüyor.

Habere göre, Facebook, kripto planı hakkında daha fazla detayın önümüzdeki aylarda açıklayacak. Ayrıca, Facebook’un ABD Hazinesi’nden yetkililerden ve İngiltere Merkez Bankası başkanı Mark Carney’den “Project Libra” olarak adlandırılan kripto girişimine yönelik fırsatlar ve düzenleyici konuları hakkında tavsiyeler alıyor.

Ayrıca Facebook’un fiat tabanlı kripto para birimini desteklemek ve finanse etmek için Western Union, Visa ve MasterCard gibi ödeme firmalarıyla görüşmeler yaptığı belirtiliyor.

Proje kapsamında Facebook’un milyarlarca kullanıcısının birbirine para aktarması ve çevrimiçi alışveriş yapmalarına yardımcı olacak bir kripto para birimi geliştirildiği söyleniyor.

2 Mayıs’ta Facebook, Cenevre’de finansal ve teknoloji hizmetleri sağlayacak ve ilgili donanım ve yazılım geliştirecek Libra Networks adında yeni bir şirket kurdu. Geçen ay, Facebook’un stablecoin projesini finanse etmek için 1 milyar dolar toplamak istediği bildirilmişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x