Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Facebook'un Kripto Parasının Adı "GlobalCoin" ve 2020 Yılında Geliyor!

Facebook’un Kripto Parasının Adı “GlobalCoin” ve 2020 Yılında Geliyor!

ABONE OL:google-news

BBC’nin haberine göre, sosyal medya devi Facebook, “GlobalCoin” adını verdiği kripto parasını 2020’de piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

BBC, Facebook’un 2020 yılının ilk çeyreğine kadar birçok ülkede kripto para bazlı ödeme sistemini başlatmayı planladığını ve bu yılın sonuna kadar denemelere başlamak istediğini öne sürüyor.

Habere göre, Facebook, kripto planı hakkında daha fazla detayın önümüzdeki aylarda açıklayacak. Ayrıca, Facebook’un ABD Hazinesi’nden yetkililerden ve İngiltere Merkez Bankası başkanı Mark Carney’den “Project Libra” olarak adlandırılan kripto girişimine yönelik fırsatlar ve düzenleyici konuları hakkında tavsiyeler alıyor.

Ayrıca Facebook’un fiat tabanlı kripto para birimini desteklemek ve finanse etmek için Western Union, Visa ve MasterCard gibi ödeme firmalarıyla görüşmeler yaptığı belirtiliyor.

Proje kapsamında Facebook’un milyarlarca kullanıcısının birbirine para aktarması ve çevrimiçi alışveriş yapmalarına yardımcı olacak bir kripto para birimi geliştirildiği söyleniyor.

2 Mayıs’ta Facebook, Cenevre’de finansal ve teknoloji hizmetleri sağlayacak ve ilgili donanım ve yazılım geliştirecek Libra Networks adında yeni bir şirket kurdu. Geçen ay, Facebook’un stablecoin projesini finanse etmek için 1 milyar dolar toplamak istediği bildirilmişti.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar