Anasayfa Blockchain Facebook Kurucusu Mark Zuckerberg Blockchain Teknolojisi Planları Hakkında Konuştu

Facebook Kurucusu Mark Zuckerberg Blockchain Teknolojisi Planları Hakkında Konuştu

Facebook kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, Blockchain teknolojisiyle iyiden iyiye ilgileniyor. Zuckerberg, Blockchain teknolojiyisiyle benzersiz bir kimlik sistemi oluşturmayı ve kullanıcıların üçüncü taraflara güvenmeksizin bu kimlik bilgileriyle çeşitli hizmetlere giriş yapmalarına imkan sağlama potansiyelini kullanma planı yapıyor.

Facebook Connect’e Ciddi Bir Alternatif

Zuckerberg, 20 Şubat’ta Harvard Hukuk profesörü Jonathan Zittrain ile yaptığı bir röportajda böyle bir teknolojinin kullanımının Facebook’un sign-on uygulaması Facebook Connect’e ciddi bir alternatif olacağını söyledi. Bilmeyenler için Facebook’un sign-on uygulaması tek bir oturumla çok sayıda uygulamaya giriş yapmayı sağlıyor.

Sözlerinin devamında Zuckerberg, Blockchain teknolojisiyle yapılacak böyle bir düzenlemenin kullanıcıların erişimini engelleyebilecek şirketlere güvenmeyen yazılım geliştiricilerine hitap edeceğini belirtti. Facebook kurucusu aynı zamanda şirketlerin kötü aktörlerle uğraşmalarının önünde engel yaratacak olmasını da dezavantaj olarak görüyor.

Mark Zuckerberg, ademi merkeziyetçiliğin geniş teknik zorluklar yarattığını da kabul ediyor. Zuckerberg, bu konuda Facebook’un yaptığı hesaplama düzeyini dağıtık bir yolla yapmanın gerçekten zor olduğunu dile getiriyor.

Sosyal medya devi uzun zamandır Blockchain teknolojisi üzerine çalışmalar yapıyor. Teknoloji üzerine çalışma yapabilmek için şirket geçtiğimiz yıl önemli isimlerden oluşan bir ekip kurmuştu. Geçtiğimiz günlerde Facebook’un anlık sohbet uygulaması WhatsApp’ta kullanmak üzere bir kripto para birimi üzerinde çalıştığı bile iddia edilmişti.

Facebook, uzun bir süredir Blockchain teknolojisi üzerine çalışıyor. Şirket, bunun için geçtiğimiz yıl Facebook’un ağır toplarından oluşan bir ekip kurmuştu. Yakın zaman önce ortaya atılan iddialarda Facebook’un WhatsApp’te kullanılacak bir kripto para üzerine çalıştığı belirtilmişti.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları